Informację o śmierci męża Justyny Kowalczyk przekazał portal "dts24". Kacper Tekieli miał zaledwie 38 lat. Do jego śmierci miało dojść w Alpach, gdzie sportowiec zdobywał kolejne czterotysięczniki. Alpinista relacjonował swoją wyprawę do Szwajcarii w mediach społecznościowych. Ostatni post zamieścił ledwie wczoraj.

Nie żyje Kacper Tekieli

W czwartego 18 maja dotarły do nas smutne informacje o śmierci Kacpra Tekieli. Tragiczną informację potwierdził w rozmowie z Radiem Zet dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego Jerzy Natkański.

Z informacji Natkańskiego wynika, że mąż Justyny Kowalczyk zginął w lawinie, która zeszła w szwajcarskich Alpach. Jego ciało znaleziono w czwartek.

Tekieli informował swoich sympatyków o wyprawie do Szwajcarii, gdzie miał zdobywać tamtejsze czterotysięczniki. 9 maja zdobywał szczyt Bishorn, kolejnymi były Weissmies i Lagginhorn.

W wyprawie do Szwajcarii towarzyszyła mu Justyna Kowalczyk oraz ich synek. Ostatni post alpinista zamieścił ledwie wczoraj. Na zdjęciu widać plecak mężczyzny na tle drzwi i sporej ilości śniegu.

Kim był Kacper Tekieli?

Kacper Tekieli urodził się 23 listopada 1984 roku. Był wspinaczem i instruktorem wspinaczki. Choć z wykształcenia był filozofem, jego miłością w czasie studiów stały się góry. W samych Tatrach przeszedł 300 dróg wspinaczkowych. Brał również udział w wyprawach na Makalu, Broke Peak Middle, Alpy. W 2016 roku brał udział w wyprawie na Shivling.

W 2019 roku udało mu się przejść wszystkie cztery ściany grani Matterhornu połączonym z dwukrotnym zdobyciem wierzchołka w trakcie jednej akcji górskiej. W 2020 roku udało mu się pobić o 11 godzin rekord zdobycia wszystkich szczytów Wielkiej Korony Tatr.

We wrześniu 2020 roku Tekieli wziął ślub z Justyną Kowalczyk. Rok później na świecie pojawił się ich syn Hugo.

Żonie Kacpra Tekieli i jego najbliższym najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: