Jak informuje portal "Super Express", w piątek 12 maja w godzinach porannych znaleziono noworodka w Oknie życia zlokalizowanym przy Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. To pierwszy raz w niespełna dwuletniej historii tego miejsca. Chłopiec był w stanie stabilnym. Przewieziono go do szpitala.

Kolejne dziecko w Oknie życia

O. Filip Buczyński prezes lubelskiego hospicjum przekazał w mediach społecznościowych, że o godzinie 5:45 w piątek 12 maja rozległ się alarm oznaczający, że w Oknie życia pozostawiono dziecko. Noworodek płci męskiej znalazł się natychmiast pod opieką zespołu medycznego oddziału stacjonarnego hospicjum.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na miejsce wezwana została karetka pogotowie. W stanie stabilnym nowo narodzony chłopiec został przewieziony do szpitala.

Pierwszy przypadek w historii tego miejsca

Okno życia zlokalizowane przy lubelskim hospicjum zostało otwarte w grudniu 2021 roku. "Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia" - mówił na uroczystości o. Buczyński.

Okno zlokalizowano w sposób, który zapewnia osobie pozostawiającej dziecko pełną anonimowość. Nie obejmują go kamery monitoringu. Osoby, które decydują się pozostawić tu swoje dziecko, nie muszą się obawiać, że ktokolwiek będzie je powstrzymywał, czy pytał, z jakiego powodu decyduje się na ten krok.

Znaleziony w piątek noworodek był pierwszym dzieckiem, któremu to konkretne okno uratowało życie.

Mamy nadzieję, że znalezione w lubelskim Oknie życia dziecko, już niedługo będzie miało okazję cieszyć się czułymi objęciami nowych rodziców.

To też może cię zainteresować: Smutne informacje obiegły media. Znany i lubiany aktor "odszedł w wieku, w którym jeszcze nie czas na odejście"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wnętrza domu Magdy Gessler robią wrażenie. Tak mieszka najbardziej znana polska restauratorka

O tym się mówi: Ekspertka oceniła szanse Blanki na Eurowizji. Czy reprezentująca nasz kraj wokalistka jest skazana na porażkę