Jak przypomina portal "Super Express", pamięć o Lechu i Marii Kaczyńskich nie ginie, a kolejne ulice i skwery w polskich miastach otrzymują imiona tragicznie zmarłej pary prezydenckiej. Ostatnio taka uroczystość odbyła się w Czarnym Borze (województwo dolnośląskie). Jarosław Kaczyński nie mógł pojawić się na miejscu osobiście, ale zdecydował się wysłać specjalny list, w którym wspomina swojego brata bliźniaka i jego żonę.

Jarosław Kaczyński nie pojawił się na uroczystości

W niedzielę 30 kwietnia odbyła się uroczystość nadania skwerowi w Czarnym Borze imienia Lecha i Marii Kaczyńskich. Odsłonięto również monument upamiętniający wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej.

Na uroczystościach pojawili się politycy, samorządowcy, przedstawiciele wojska oraz lokalnej społeczności. Jarosław Kaczyński nie mógł pojawić się na miejscu. Zdecydował się przekazać list, który w jego imieniu odczytał były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

"Jestem wdzięczny za to, że mój śp. brat i moja śp. bratowa są tak żywo obecni w państwa sercach, czego naocznym dowodem jest dzisiejsza ceremonia" - napisał prezes Prawa i Sprawiedliwości, przypominając o licznych zasługach Lecha Kaczyńskiego zarówno w opozycji przeciwkomunistycznej, jak i później w wolnej Polsce.

By żyło się lepiej

W dalszej części listu Jarosław Kaczyński podkreślił, że dla jego brata bliźniaka dobro ojczyzny było najważniejsze i każde działanie, jakiego się podejmował, było podyktowane dobrem kraju i jego obywateli.

W liście Jarosława Kaczyńskiego nie zabrakło również ciepłych słów pod adresem jego tragicznie zmarłej bratowej. Podkreślił, że Maria Kaczyńska była zawsze wsparciem dla jego brata i to głównie dzięki niej Lech Kaczyński mógł "przez tyle lat działać w służbie ojczyzny".

Lech i Maria Kaczyńscy/YouTube @Madziarre
Lech i Maria Kaczyńscy/YouTube @Madziarre
Lech i Maria Kaczyńscy/YouTube @Madziarre

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Niebywała sytuacja w jednym ze szpitali. Mężczyzna trafił na izbę przyjęć z bolącym brzuchem i nie miał go kto zbadać. Pacjent odszedł przez krwotok

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Młody ksiądz zaskoczył swoim twierdzeniem i wywołał niezłą burzę w Internecie. Duchowny zdradził, czy psychoterapia może być zaliczana do grzechów

O tym się mówi: Michał Wójcik przeżywa niezwykle trudne chwile. Kabareciarz do końca walczył o ukochaną. Sąsiedzi wyjawili, co obecnie dzieje się ze znanym artystą