Nie jest tajemnicą, że sytuacja seniorów w naszym kraju nie jest łatwa. Wielu z nich dostaje świadczenia, które nie pozwalają im pokryć podstawowych potrzeb. W dobie szalejącej inflacji coraz większej emerytów staje przez dramatycznymi wyborami, czy wykupić leki, zapłacić mieszkanie, czy może kupić jedzenie. Zdaniem rządzących, poprawić sytuację najstarszych Polaków mają poprawić dodatki w postaci 13. i 14. emerytury. Seniorzy w sądzie portalu "Goniec" powiedzieli, co sądzą o tego rodzaju wsparciu.

Emeryci w coraz gorszej sytuacji

Emeryci nigdy nie mogli pozwolić sobie na szczególne luksusy. Niestety w dobie szalejącej inflacji, ich dopięcie domowych budżetów stanowi coraz trudniejsze zadanie i wielu seniorów staje przed dramatyczną decyzją o tym, czego sobie odmówić tym razem.

I choć w marcu tego roku waloryzacja jest rekordowo wysoka, to ekonomiści nie mają złudzeń, że w całości zostanie zjedzona przez inflację. Tylko w styczniu tego roku inflacja wynosiła w naszym kraju 17,2 procent.

Rządzący upatrują sposobu na poprawę sytuacji materialnej seniorów w dodatkach. W kwietniu tego roku na konta seniorów ma trafić 13. emerytura, która jest przyznawana wszystkim w tej samej kwocie, niezależnie od dochodów. Rząd zapowiedział również, że ponownie dojdzie do wypłaty czternastki, choć na ten moment nie wiadomo, na jakich warunkach.

Seniorka/YouTube @Eska Info
Seniorka/YouTube @Eska Info
Seniorka/YouTube @Eska Info

Co emeryci sądzą o 13. i 14. emeryturze?

Dziennikarze portalu "Goniec" postanowili zapytać Polaków o to, co sądzą o dodatkowym 13. i 14. świadczeniu. Opinie seniorów możemy poznać, oglądając nagranie zamieszczone na TikToku.

"Trzynastka i czternastka to nie są żadne emerytury, to są dodatki do emerytur" - wypowiada się jedna z kobiet biorących udział w sądzie ulicznej. Zdaniem kobiety jest to tylko rodzaj mydlenia oczu starszym Polakom, że robi się coś, żeby ulżyć im w trudnej sytuacji.

Kolejny z rozmówców podzielił to zdanie wskazując, że szalejąca w sklepach drożyzna zabiera więcej pieniędzy, niż może dać 13. i 14. emerytura. Inna biorących udział w sądzie kobieta przyznała, że trzynasta emerytura nie wystarczy jej nawet na opłatę rachunku za gaz, który za dwa miesiące wyniósł ją 1700 zł.

@goniec.pl

Emeryci MOCNO o 13. i 14. emeryturach! #goniec #polska #polityka #sondauliczna #emeryt #emerytura

♬ dźwięk oryginalny - Goniec.pl - wiadomości

A wy, jak oceniacie dodatki w postaci 13. i 14. emerytury?

To też może cię zainteresować: Katarzyna Skrzynecka o wysokości swojej emerytury. Życia sobie za to nie ułoży

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sekretne znaczenia kwiatów są fascynujące. Każdy powinien to znać

O tym się mówi: Czego katolicy nie powinni robić w czasie Wielkiego Postu. Na to warto zwrócić uwagę