Jak podaje portal "Goniec", rolnik z miejscowości Rzeczyce może mówić o sporym szczęściu. Podczas sprawdzania pola dokonał porażającego odkrycia. Topniejący śnieg ujawnił potworne znalezisko. Mężczyzna od razu wezwał na miejsce służby.

Ogromne zagrożenie na polu

Rolnik z Rzezyc miał sporo szczęścia. Obchodząc pole we wtorek 7 lutego, dostrzegł tkwiący w ziemi stary pocisk. Od razu zawiadomił służby, które potwierdziły 88-milimetrowy pocisk z działa przeciwlotniczego i przeciwpancernego. Specjaliści z Gliwic potwierdzili, że pocisk był faktycznym zagrożeniem.

Znaleziony na polu pocisk był "zespolony z łuską i wyposażony w zapalnik" i jak wskazują służby, był tak dobrze zachowany, że przypadkowe potrącenie go w czasie prac polowych, mogło mieć tragiczny finał.

Pocisk/gliwice.policja.gov.pl
Pocisk/gliwice.policja.gov.pl
Pocisk/gliwice.policja.gov.pl

Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko, oczekując na przybycie wojskowych saperów, którego przybycie najwcześniej nastąpi w środę 8 lutego.

Ogromne zagrożenie

Saperzy nie mają wątpliwości, że w ziemi może znajdować się jeszcze duża ilość pocisków zarówno z I, jak i z II Wojny Światowej. Choć znajdują się tam już od dekad, w dalszym ciągu mogą stanowić poważne zagrożenie.

Specjaliści podkreślają, że każdy, kto natknie się na podobne znalezisko, nie powinien znalezionego przedmiotu dotykać, rozbrajać i przenosić. Niezbędne jest niezwłoczne powiadomienie o niewybuchu najbliższej jednostki Policji. Tylko tak unikniemy przykrych konsekwencji ewentualnego wybuchu.

Pocisk/gliwice.policja.gov.pl
Pocisk/gliwice.policja.gov.pl
Pocisk/gliwice.policja.gov.pl

Przytrafiło się wam coś podobnego?

To też może cię zainteresować: Anna i Robert Lewandowscy przyspieszyli Walentynki. Najgorętsza polska para celebruje swoją miłość nawet w dresach. Zdjęcia z randki trafiły do sieci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Rozenek-Majdan nie ma powodów do radości. Gwiazda TVN musi rozstać się z popularnym programem. Dyrekcja stacji podjęła kluczową decyzję

O tym się mówi: Była partnerka Jakuba Rzeźniczaka w mocnych słowach o postępowaniu Mikołaja K. Wzięła w obronę matkę dzieci aktora. Powodem niepłacenie alimentów