Jak informuje portal "Interia", potężna lawina zeszła na drogę do Morskiego Oka. Masy śniegu wyłamały rosnące na zboczu drzewa. Szlak prowadzący nad popularne jezioro został całkowicie zasypany. Film nakręcony przez leśniczego z Tatrzańskiego Parku Narodowego robi ogromne wrażenie.

Potężna lawina zeszła w Tatrach

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego poinformowali, że lawina zeszła Żlebem Żandarmerii, a jej rozmiary były "gigantyczne". Masy śniegu połamały i powyrywały rosnące tu drzewa aż po Rybi Potok.

"Czoło lawiny ma wysokość około 8 do 10 metrów, a jej szerokość to około 100 do 150 metrów" - ocenił leśniczy Grzegorz Bryniarski. Przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego dodali, że na drodze między Włosienicą a Morskim Okiem zeszły co najmniej trzy lawiny.

Niebezpieczne warunki w Tatrach

Zagrożenie lawinowe w Tatrach wpłynęło na decyzję o zamknięciu szlaków dla turystów. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały się na ten krok po ogłoszeniu przez TOPR czwartego stopnia zagrożenia lawinowego. Warunki w najwyższych polskich górach określane są jako "skrajnie trudne". Tatry pozostaną zamknięte do odwołania.

W ostatnich dniach w górach notowano intensywne opady śniegu i silne porywy wiatru. O tym, jak duża jest ilość śniegu wymownie świadczy zdjęcie, zamieszczone w przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zostało ono wykonae w obserwatorium na Kasprowym Wierchu.

Które zdjęcia zrobiły na was większe wrażenie? Fotografie polawinowych zniszczeń czy pokrywy śnieżnej na Kasprowym Wierchu?

To też może cię zainteresować: Anna i Robert Lewandowscy przyspieszyli Walentynki. Nagorętsza polska para celebruje swoją miłość nawet w dresach. Zdjęcia z randki trafiły do sieci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Rozenek-Majdan nie ma powodów do radości. Gwiazda TVN musi rozstać się z popularnym programem. Dyrekcja stacji podjęła kluczową decyzję

O tym się mówi: Była partnerka Jakuba Rzeźniczaka w mocnych słowach o postępowaniu Mikołaja K. Wzięła w obronę matkę dzieci aktora. Powodem niepłacenie alimentów