Jak przypomina portal "O2", szalejąca drożyzna mocno daje się nam we znaki. I choć do rosnących cen wielu z nas zdążyła się przyzwyczaić, to niektóre wciąż są nas w stanie zaskoczyć. Jedna z internautek podzieliła się w mediach społecznościowych zdjęciem ceny pomidorków miodowych. Za ten rarytas trzeba było zapłacić 79,99 zł za kilogram. Później cena była jeszcze wyższa.

Ceny szaleją

Dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że ceny warzyw i owoców poza sezonem są zdecydowanie wyższe niż w jego trakcie. Ostateczna cena zależy od tego, skąd dany produkt jest eksportowany i jaka jest jego odmiana. Nie inaczej jest w przypadku pomidorów. Przykładowo, za kilogram pomidorów malinowych musimy zapłacić nawet 24,99 zł za kilogram.

Drogo? Tak. Zestawiając jednak cenę pomidora malinowego z pomidorem miodowym, ten pierwszy wyda nam się wyjątkowo tani. Za kilogram tych małych pomidorków musimy zapłacić nawet 99,99 zł!

Cena pomidorów/o2.pl
Cena pomidorów/o2.pl
Cena pomidorów/o2.pl

Skąd taka cena?

Okazuje się, że wysoka cena sprzedaży to przede wszystkim efekt wysokiej ceny zakupu. Pomidorki miodowe są sprowadzane na specjalne zamówienie, co nie pozostaje bez wpływu na cenę dla klientów. Do tego dochodzi fakt, że obecnie mamy okres zimowy, w którym wzrastają koszty produkcji, a jej wydajność ulega zmniejszeniu.

Wielu internautów cenę pomidorów, niezależnie od kosztów, uważa za horrendalnie wysoką. Jedna z komentujących cenę osób stwierdziła, że cena byłaby adekwatna w przypadku, gdyby po przekrojeniu pomidorka ten "zacząłby się rozmnażać na wiele pomidorów".

Pomidory/YouTube @Biedronka
Pomidory/YouTube @Biedronka
Pomidory/YouTube @Biedronka

Bylibyście skłonni zapłacić tyle za pomidory?

To też może cię zainteresować: Mariola Bojarska-Ferenc nie przebiera w słowach, komentując zachowanie Pauliny Smaszcz. Gwieździe nie podoba się publiczne pranie brudów. Jest ostro

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Klaudia El Dursi z odważnym wyznaniem. Blanka Lipińska doczekała się kosza z jej strony. Nie była w stanie przyjąć intratnej oferty popularnej pisarki

O tym się mówi: Pojawiają się kolejne plotki na temat brytyjskiej rodziny królewskiej. Brytyjczycy są zaniepokojeni sytuacją