Jak przypomina portal "Super Express", Platforma Obywatelska wystąpiła z wnioskiem o przyznanie Donaldowi Tuskowi ochrony Służby Ochrony Państwa. Miało to związek z licznymi pogróżkami, jakie były premier otrzymywał w ostatnim czasie. Policja potwierdziła realność zagrożenia i ostatecznie szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pozytywnie rozpatrzył wniosek. Okazuje się, że przydzielenie takiej ochrony, może władzy ułatwić inwigilowanie szeroko rozumianej opozycji.

Donald Tusk z ochroną SOP

Politycy PO wystąpili do organów państwa z wnioskiem o objęcie ochroną SOP Donalda Tuska. Wniosek ten został poparty doniesieniami policji, że zagrożenie jest realne. Były premier za pośrednictwem Twittera oświadczył, że systematycznie on i jego bliscy otrzymują groźby. Dodał, że policja poinformowała go, że mamy do czynienia z realnym zagrożeniem.

Szef MSWiA pozytywnie rozpatrzył wniosek PO i Tusk został objęty ochroną SOP. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" oficer służby zwrócił uwagę na to, że wraz z ochroną rośnie ryzyko kolejnej afery podsłuchowej.

"Ufa Mariuszowi Kamińskiemu, że nie wykorzysta takiej okazji do inwigilacji opozycji i to w roku wyborczym? Czy PO niczego nie nauczyła afera taśmowa?" - pyta informator "Rzeczpospolitej".

Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny

Czy są powody do obaw?

Generał Adam Rapacki wskazuje, że funkcjonariusze SOP zobowiązani są do tajemnicy zawodowej. Podkreślił, że za jego czasów każdy, kto zdradzał tajemnicę ochranianej osoby, musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Podkreślił, że zadaniem oficerów ochrony jest chronienie, a nie wykorzystywanie wiedzy, jaką zdobywają w czasie pełnienia obowiązków.

Wielu ekspertów zwraca uwagę, że istnieją bardzo poważne podejrzenia, że obecna władza wykorzystywała system PEGASUS do inwigilowania przedstawicieli opozycji, w tym m.in. senatora Krzysztofa Brejzę, czy Michała Kołodziejczaka lidera Agrounii.

Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Współpracownica Agaty Kornhauser-Dudy zdradziła prawdę na temat pierwszej damy. Jaka jest naprawdę żona prezydenta Andrzeja Dudy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Horoskop cygański zdradza więcej, niż można się spodziewać. Sprawdź, co ci jest pisane

O tym się mówi: Król piłki nożnej nie żyje. Kondolencje płyną z całego świata