Jak przypomina portal "Super Express", w sobotę odbyła się Konwencja Przyszłości Platformy Obywatelskiej. Spotkanie zorganizowano w Radomiu, a w jego trakcie można było nie tylko usłyszeć diagnozę dotyczącą obecnej sytuacji w naszym kraju, ale także plany na przyszłość, jakie ma największa partia opozycyjna. Konwencje otworzył lider PO, Donald Tusk, który w mocnych słowach podsumował dotychczasowe rządy obozu Zjednoczonej Prawicy.

Konwencja PO

O godzinie 12:00 w sobotę 2 lipca wystartowała Konwencja Przyszłości PO. Na wydarzeniu nie zabrakło zarówno polityków PO, jak i liderów partii współtworzących Koalicję Obywatelską, w tym Barbary Nowackiej (Inicjatywa Polska), czy Adama Szłapki (Nowoczesna). W hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu było w sumie sześć tysięcy osób.

Konwencje otworzyło wystąpienie Donalda Tuska, który bezlitośnie punktował błędy obecnego rządu. Mowa była o szalejącej drożyźnie i ciągle rosnących cenach. Były premier mówił o niskich zarobkah nauczycieli, wskazując, że w momencie kiedy ministrowie przyznali sobie od 40 do 60 proc., pedagogom zaproponowali zaledwie 4 proc.

Tusk wskazywał, że eksperci prognozują, że za jakiś czas za chleb będziemy musieli zapłacić 10, a nawet 20 złotych. Zdaniem Donalda Tuska główną przyczyną drożyzny w polskich sklepach jest "głupota i chciwość" obozu władzy.

Donald Tusk stanął również w obronie kobiet, wskazując, że nikt kto ma córkę, czy wnuczkę nie powinien głosować na PiS. "Oni zgotują piekło waszym córkom i wnuczkom. Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS, to jest proste jak drut!" - stwierdził Donald Tusk.

Jak oceniacie sobotnią konwencję Platformy Obywatelskiej?

To też może cię zainteresować: Wiele osób popełnia te błędy w czasie suszenia prania. Ich unikanie pozwoli na dłużej zachować nasze ubrania w dobrym stanie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kamil Stoch odpowiada na pytania fanów. Skoczek ujawnił szczegóły dotyczące przygotowań do konkursów. Prawda może zdziwić

O tym się mówi: Przez lata pozostawała jedną z najbardziej cenionych w polskiej branży rozrywkowej producentek muzycznych. Czym obecnie zajmuje się Katarzyna Kanclerz