Jak przypomina portal "O2", szalejąca inflacja daje się nam we znaki na co dzień. Wyjeżdżając na wakacyjny wypoczynek nie mamy, co się spodziewać, że będzie inaczej. Okazuje się jednak, że nawet obiad w nadmorskiej retauracji może nie wynieść nas tak dużo, jak wiele osób się spodziewa. Dowodem na to, jest paragon jednego z wczasowiczów.

Czy wakacje muszą być drogie?

Za nami pierwszy wakacyjny weekend. Wielu Polaków wybrało się w jego trakcie na wakacyjny wypoczynek. Dużą popularnością cieszyły się oczywiście nadbałtyckie miejscowości. Jeden z wypoczywających w Dębkach turystów, podzielił się paragonem z tamtejszej restauracji. Kwota widniejąca na rachunku może okazać się dla wielu osób sporym zaskoczeniem.

Na paragonie pojawiło się kilka pozycji obejmujących 3 razy dorsza w zestawie, schabowy oraz zupa. Za wszystko mężczyzna zapłacił w sumie 125 zł, włącznie z doliczonymi do zamówienia opakowaniami na wynos. Jeden zestaw z dorszem kosztował 28 zł. O złotówkę tańszy był schabowy. Za zupę pomidorową z makaronem pan Marcin zapłacił 8 zł.

Wielu internautów komentujących post zamieszczony przez turystę, nie miało wątpliwości, że cena za obiad dla 4 osób nie jest szczególnie wysoka. Jeden z internautów stwierdził, że cena jest nie tylko przyzwoita, ale wręcz okazyjna.

Drogo czy tanio?

Z informacji przekazanych przez portal "Polsat News" wynika, że w wielu polskich nadmorskich kurortach ceny pobytu dorównują, a niekiedy przewyższają koszty pobytu w śródziemnomorskich kurortach.

Warto przy tym zaznaczyć, że wiele zależy od standardu miejsca noclegowego, na jakie się zdecydujemy. "Można i w Polsce nad morzem w szczycie sezonu znaleźć tani nocleg" - uspokaja Paula Kukułowicz z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Morze/YouTube @WebCamera.pl
Morze/YouTube @WebCamera.pl
Morze/YouTube @WebCamera.pl

A jakie są wasze doświadczenia z pierwszego wakacyjnego weekendu?

To też może cię zainteresować: Pilna wiadomość dla milionów Polaków. Rząd ustala nowy wiek emerytalny. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Iga Lis pochwaliła się niesamowitymi chwilami ze swoich urodzin. Wspomnieniowe wideo trafiło do Internetu. Towarzyszy jej siostra i ukochani rodzice

O tym się mówi: Dmitrij Miedwiediew znów z bardzo mocnymi słowami wobec państw zachodnich. Przekonuje, co może spowodować rozlanie konfliktu na Europę. O co chodzi