odaje portal "Super Express", nadchodzące dni przyniosą prawdziwą pogodową ruletkę. Możemy spodziewać się wzrostu temperatury i kolejnych gwałtownych burz. Co jeszcze czeka nas pogodowo w najbliższych dniach?

Pierwsze upały za i przed nami

Ostatni weekend minął nam pod znakiem słońca i bardzo wysokich temperatur sięgających miejscami do 35 a nawet do 38 stopni. Upał nie trwał długo i zakończył się silnymi burzami, gradobiciem i wichurami. W poniedziałek w Chojnicach było zaledwie 13 stopni Celsjusza, podczas gdy w Tarnowie aż 34.

Upalna pogoda wróci do naszego kraju już w najbliższy piątek. Serwis "Twoja Pogoda" przekazuje, że w piątek na zachodzie termometry pokażą lokalnie nawet 31 stopni. W sobotę należy spodziewać się równie gorącej aury - będzie od 25 do 30 stopni.

W niedzielę na południu i zachodzie termometry pokażą nawet do 32 stopni. Pojawiją się również burze w trakcie których należy spodziewać się wzrostu prędkości wiatru.

Pogoda na wtorek 21 czerwca

We wtorek możemy spodziewać się wystąpienia burz na obszarze całego kraju. Zjawiska te nie będą szczególnie intensywne. Groźniejszych burz można się spodziewać tylko we wschodniej części kraju, gdzie wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Na Mazurach i Podlasiu może spaść od 20 do 25 mm na metr kwadratowy. Na Suwalszczyźnie może to być nawet 35 mm. Mieszkańcy Mazowsza i Podlasia w czasie burz powinni uważać przede wszystkim na wiatr, który może osiągać prędkość do 75 km/h.

Jaką aurą przywitał was wtorek?

To też może cię zainteresować: Ten tydzień może być kluczowy w działaniach Rosji. Prezydent Zełenski ostrzega resztę państw europejskich przed wrogimi krokami Władimira Putina

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kasia Cichopek przy okazji festiwalu w Opolu ujawniła jak czuje się po rozstaniu z mężem i jego wywodach w telewizji. Czy będzie jeszcze gorzej

O tym się mówi: Na jaw wychodzą porażające szczegóły sytuacji Krzysztofa Pachuckiego z „Rolnik szuka żony”. Głos w sprawie zabrał sąsiad rolnika. Tak nie powinno być