Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", kwestie posiłków, jakie otrzymują Polacy w placówkach medycznych pojawia się w mediach dość często. Tym razem zdjęciem szpitalnego jedzenia podzieliła się pielęgniarka, która w mediach społecznościowych prowadzi profil "Siostra Bożenna". Jej opinia poraża.

Pielęgniarka o szpitalnych posiłkach

O tym, że w szpitalach karmi się źle, nie jest tajemnicą. Nie raz media obiegały zdjęcia posiłków, które nie były dostosowane do pacjenta, a ich ilość i jaość pozostawiała wiele do życzenia. Swoje spostrzeżenia opisała w sieci pielęgniarka, która prowadzi w mediach społecznościowych profil "Siostra Bożenna".

Szpitalny posiłek/YouTube @Onet
Szpitalny posiłek/YouTube @Onet
Szpitalny posiłek/YouTube @Onet

Pielegniarka trafiła do jednego ze szpitali i jak przyznała, to mocno otworzyły jej oczy. Kwestiom posiłków w szpitalu poświęciła post. Przypomniała, jak duże znaczenie w dochodzeniu do zdrowia ma zbilansowana dieta, dodając, że u 70 proc. pacjentów stan odżywienia ulega pogorszeniu.

Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest skrajnie niska stawka dzienna przeznaczana na wyżywienie jednego pacjenta. Wynosi ona zaledwie 6 zł. Nic dziwnego, że wielu pacjentów korzysta z pomocy rodziny, która przynosi im posiłki. Niestety nie wszyscy pacjenci mają kogoś, kto przyniesie im coś do jedzenia.

Do postu "Siostra Bożenna" dołączyła zdjęcia posiłków, jakie otrzymała będąc pacjentką szpitala. Każdy posiłek składał się z kromki białego chleba, skrawka masła, a także dodatki w postaci wędliny lub twarogu.

A wy, jakie macie doświadczenia ze szpitalnym jedzeniem?

To też może cię zainteresować: Brytyjczycy szykują się na najgorszy scenariusz problemów z Rosją. Dowódca wojsk nie ma żadnych wątpliwości. To nowa era światowych konfliktów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ten tydzień może być kluczowy w działaniach Rosji. Prezydent Zełenski ostrzega resztę państw europejskich przed wrogimi krokami Władimira Putina

O tym się mówi: Ponury finał poszukiwań 17-letniego Szymona z Helu. Odnaleziono go w wodzie. Jakie są wstępne ustalenia śledczych