Jak podaje portal "Polskie Radio 24", prezydent Andrzej Duda odznaczył osoby, które prowadziły działalność na rzecz przemian demokratycznych w naszym kraju. Prezydent zapewnił, że Polacy wciąż pamiętają o zasługach tych, którzy walczyli o zmianę ustroju w Polsce. Wręczając im odznaczenia, podkreślił, że są oni bohaterami wolności.

Prezydent Andrzej Duda uhonorował "bohaterów wolności"

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w Belwederze. W trakcie wystąpienia prezydent Duda przypomniał, że wydarzenia 1989 roku doczekały się różnych ocen. Przypomniał, że kiedy on był jeszcze obserwatorem zmian, nie do końca rozumiejącym to, co się wokół niego dzieje, oni zmieniali świat.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że kibicował wszystkim, którzy walczyli o wolność pomimo narażenia na prześladowania ze strony Służby Bezpieczeństwa, internowanie i odsiadki w więzieniach. Dodał, że wiele polskich rodzin zapłaciło bardzo wysoką cenę za tę walkę.

"Dziś, po ponad 30 latach, chcę, żebyście wiedzieli, że Polska nadal pamięta o tych zasługach, że to nie przyszło znikąd, że wolna Polska, którą dziś mamy, nie spadła z nieba" - powiedział w trakcie swojego wystąpienia prezydent.

Pierwszy Obywatel przyznał, że to właśnie osobom odzaczonym zawdzięczamy to, że dziś każdy z nas może swobodnie wyrażać swoje poglądy i nie grozi to aresztowaniem, szykanami, czy też więzieniem.

Relację z wydarzenia znajdziecie poniżej.

Zgadzacie się ze słowami prezydenta Andrzeja Dudy?

To też może cię zainteresować: Aleksandra Żebrowska pokazuje pokaźny brzuszek w mediach społecznościowych. Żona aktora wkrótce zostanie mamą po raz czwarty. Zdjęcia robią wrażenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kasia Cichopek ma wyraźnie dość medialnych doniesień na temat rozstania z mężem. Pełnomocniczka gwiazdy wydała oświadczenie. Padły słowa o sądzie

O tym się mówi w Polsce: Anna Kalczyńska ostro o odejściu Tomasza Lisa z pisma „Newsweek”. Dziennikarka w dosadnych słowach skomentowała zmiany kadrowe w redakcji magazynu