Jak podaje portal "Wirtualna Polska", choć końcówka maja nie jest dla nas sprzyjająca pod względem pogodowym, już niebawem zrobi się znacznie cieplej. Meteorolodzy wskazują, że już w przyszłym tygodniu temperatura mocno poszybuje do góry. Niewykluczone, że zobaczymy na termometrach nawet 30 stopni Celsjusza w cieniu!

Pogodowa ruletka

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują, że północna część naszego kraju będzie znajdowała się pod wpływem niżu, który będzie przesuwał się znad Łotwy w kierunku Zatoki Fińskiej. Pozostała część naszego kraju, przynajmniej przez jakiś czas będzie znajdowała się pod wpływem wyżu.

Jednak już w godzinach nocnych na Zachodzie pojawić mogą się wyładowania atmosferyczne. Z zachodu do naszego kraju będą napływały masy powietrza pochodzenia polarno-morskiego. Portal "Fani pogody" wskazuje, że to już niebawem czeka na skok temperatury. Zrobi się gorąco. Niewykluczają, że czeka nas upał.

Kiedy zrobi się gorąco?

Ciepło zrobi się w Polsce dzięki napływowi ciepłych mas powietrza zwrotnikowego. Obecnie masy te zalgają w południowej części kontynentu, gdzie termometry przekraczają już 30 stopni Celsjusza. W najbliższych dniach ciepłe masy zaczną pojawiać się we Francji, Niemczech, Słowacji, a niebawem zawitają nad nasz kraj.

Synoptycy prognozują, że już w najbliższą środę zobaczymy na termometrach około 25 stopni. Kolejne dni, przyniosą jeszcz wyższy skok temperatury. Jeśli wierzyć modelom synoptycznym, już w przyszłym tygodniu zobaczymy na termometrach temperatury przekraczające 30 stopni.

Temperatura/YouTube @24plreporter
Temperatura/YouTube @24plreporter
Temperatura/YouTube @24plreporter

Wyczekujecie pojawienia się upałów?

To też może cię zainteresować: Prawo i Sprawiedliwość ma już plan na przyszłe wybory parlamentarne. Są już propozycje dla jednej z grup społecznych na zachęcenie do głosowania

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zarobki dzieci popularnych polskich gwiazd robią wrażenie. Niektórzy mają nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Kto zarabia najwięcej

O tym się mówi: Beneficjenci 500 plus mogą liczyć na spore podwyżki. Ile wyniesie waloryzacja świadczenia