Jak podaje portal "Interia", prezez Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner podał nazwisko nowego trenera polskiej kadry skoczków narciarskich. Okazuje się, że będzie nim asystent Andreasa Widhoelzla w reprezentacji Austrii - Thomas Thurnbichler.

Znamy już nazwisko trenera polskich skoczków narciarskich

Apoloniusz Tajner potwierdził w rozmowie z Eurosportem, że nowym trenerem polskich skoczków narciarskich zostanie Thomas Thurnbichler. Okazuje się, że następca Michala Doleżala ma zamieszkać w Krakowie, gdzie mieszka już jeden z jego przyszłych asystentów.

Thurnbichler ma podpisać kontrakt obowiązujący do 2026 roku, a więc do Zimowych Igrzysk Olimpijskich we Włoszech. Oficjalna informacja o tym, że Michal Doleżal nie będzie już dłużej trenował polskich skoczków pojawiła się w miniony wtorek, co było tylko potwierdzeniem słów samego Doleżala z Planicy.

Kim jest Thomas Thurnbichler?

Thomas Thurnbichler to były skoczek narciarski. W swoim dorobku Austriak ma indywidualny brązowy medal, a także podwójne złoto i jedno srebro wywalczone w drużynie. Do tej pory, jako trener pracował z najmłodszymi skoczkami, a także z drużyną juniorów. W 2021 roku został asystentem Andreasa Widhoelzla w austriackiej kadrze A.

Pierowtnie zakładano, że Thomas Thurnbichler będzie asystentem Alexandra Pointnera, ale kiedy ten nie przyjął oferty PZN, posadę zdecydowano się zaoferować Thurnbichlerowi.

Thomas Thurnbichler/tvn24.pl
Thomas Thurnbichler/tvn24.pl
Thomas Thurnbichler/tvn24.pl

Dawid Kubacki w rozmowie z Eurosportem stwierdził, że skoczkowie nie mają jeszcze informacji na temat tego, pod czyim okiem rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu.

Co sązicie o wyborze?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: