Powoli zapominamy o niebezpieczeństwie, które niesie za sobą pandemia. Oczywiście statystyki mówią same za siebie i na szczęście liczba zachorowań aktualnie nie przekracza dwustu dziennie, jednak musimy pamiętać, że wirus nadal atakuje i to głównie tych niezaszczepionych.

Pacjenci, którzy przebywają w szpitalach i placówkach medycznych chcą mieć pewność, że zajmujący się nimi lekarze i pielęgniarki nie zakażą ich COVID-19. Czyżby szczepionki dla personelu medycznego miały być już w niedługim czasie obowiązkiem?

Minister zdrowia Adam Niedzielski rozważa taki scenariusz i mówi, że jest to wielce prawdopodobne. Polityk był gościem w studio Polsatu News i w rozmowie z dziennikarzem stacji wyznał, że taka opcja od dłuższego czasu jest coraz bardziej brana pod uwagę.

Jest taki pomysł, oczywiście, że tak. Bardzo uważnie analizujemy te pomysły czy rozwiązania, które są wdrażane już w różnych krajach europejskich.

Obowiązek szczepień obejmowałby również pracowników domów opieki społecznej.

Tutaj można powiedzieć, że bardzo się do tego przychylamy i to tak naprawdę bez względu na to, jaki scenariusz epidemiczny będzie realizowany. Po prostu mamy też masę sygnałów ze strony organizacji pacjentów czy po prostu pacjentów, tych, którzy mają choroby przewlekłe, bardzo poważne, którzy chcą mieć pewne zapewnienie bezpieczeństwa, trafiając do szpitala.

Minister Zdrowia podkreślił jednak, że Polska na tle innych krajów europejskich radzi sobie z pandemią całkiem nieźle.

Tam te liczby zakażeń idą w kilka tysięcy, a u nas cały czas jednak jesteśmy w okolicach 150. Poczucie nasze jest takie, że jest troszeczkę mniejsze ryzyko, bo jednak ten poziom zaszczepienia, który powoli u nas przekracza 50 proc. czy zdąża nawet do 60 proc. dorosłej ludności, to jest już zbudowanie naturalnej tamy.

To również może Cię zainteresować: Szczere Wyznanie Andrzeja Piasecznego Na Temat Ślubu I Dzieci. Teraz Już Wszystko Wiadomo

Zobacz także: Wyciekły Sekretne Dane Pracownika PiS. Okazuje Się, Że Andrzej Duda Prawie Przegrał Z Rafałem Trzaskowskim