Portal "O2" przypomina, że prezydent Andrzej Duda na mocy rozporządzenia przyznał parlamentarzystom podwyżki. Przy okazji w sieci pojawiły się informacje, że pierwsza dama może liczyć na pensję w wysokości 18 tysięcy złotych! Jaka jest prawda?

Agata Kornhauser Duda może liczyć na wysoką pensję?

W piątek 30 lipca prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod rozporządzeniem przyznających olbrzymie podwyżki dla parlamentarzystów i członków rządu. Dzień później, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział procedowanie projektu przyznającego podwyżki również prezydentom miast, burmistrzom, wójtom, a także prezydentowi RP.

Para prezydencka/YouTube @Festenberger De
Para prezydencka/YouTube @Festenberger De
Para prezydencka/YouTube @Festenberger De

Po pojawieniu się tych informacji w sieci zawrzało. W mediach społecznościowych pojawiła się również informacja, że na wysokie uposażenie może liczyć również pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda. Pojawiło się wiele komentarzy nie tylko ze strony zwykłych internautów, ale także dziennikarzy.

Szybko okazało się, że informacja o przyznaniu wynagrodzenia Agacie Dudzie nie jest prawdziwa. Zapis wprowadzający pensję dla pierwszej damy nie pojawił się ani w projekcie nowelizacji zapowiedzianej przez Terleckiego, ani w rozporządzeniu podpisanym przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Para prezydencka/YouTube @Festenberger De
Para prezydencka/YouTube @Festenberger De
Para prezydencka/YouTube @Festenberger De

Rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski w rozmowie z portalem "Konkret 24", podkreślił, że "to wierutna bzdura" i celowe wprowadzenie w błąd opinii publicznej. Zapewnił, że nie ma w planach wprowadzenia pensji dla żony prezydenta.

Waszym zdaniem pierwsza dama powinna otrzymywać wynagrodzenie za pełnioną funkcję?

To też może cię zainteresować: Donald Tusk i Rafała Trzaskowski mają pomysł na podział władzy między sobą? Ogólnopolskie media dotarły do nieoficjalnych szczegółów. Będzie gorąco

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Bardzo nietypowe zjawisko pogodowe zarejestrowane nad morzem. Czy to może być niebezpieczne dla plażowiczów? Łowcy Burz publikują poruszające nagranie

O tym się mówi: Konflikt w rodzinie premiera Mateusza Morawieckiego? O tym oficjalnie się nie mówi. Chodzi o siostrzeńca prezesa Rady Ministrów. To naprawdę przykre