Ceny prądu w Polsce są coraz wyższe – w tym roku osiągnęły rekordowy pułap. Odnotowały to już osoby, które dostały w tym roku rachunki – Polska uplasowała się na pierwszym miejscu w Europie, jeśli chodzi o wzrost cen.

Okazuje się, że taniej nie będzie – wręcz przeciwnie. Obecnie uprawnienia do emisji dwutlenku węgla są rekordowo drogie i wynoszą po raz pierwszy ponad 50 euro za tonę, choć w grudniu 2020 roku było to maksymalnie 30 euro za tonę.

Ze względu na fakt, że ok. 80% polskiej energii elektrycznej pochodzi z węgla, możemy się spodziewać, że ceny ponownie wzrosną – i to w najbliższych miesiącach. Za maksymalnie osiem miesięcy dostaniemy nowe wyliczenia, a kwoty mogą być naprawdę wysokie.

Przykładowy rachunek za prąd/ YouTube @Tauron
Przykładowy rachunek za prąd/ YouTube @Tauron

Polacy liczą na rekompensaty za prąd. Nie wszyscy je otrzymają. Kto może liczyć na pomoc państwa?

Przeciętny Polak w 2021 roku zapłaci o 10 procent więcej za prąd niż w ubiegłym roku. Rządzący chcąc pomóc Polakom zdecydowali się na przyznanie rekompensat za wysokie ceny energii elektrycznej. Niestety nie kazdy bedzie mial mozliwosc skorzystania z pomocy państwa.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez "Dziennik Gazeta Prawna" pieniądze otrzymują nieliczni. Rekompensata za zbyt wysokie ceny prądu należała się będzie jedynie najbiedniejszym czyli tzw. “wrażliwym odbiorcom”, którzy będą wyłaniani na podstawie kilku kryteriów. - Według mojej wiedzy ministerstwo klimatu w czerwcu ma zaprezentować konkretne rozwiązania, które przełożą się na ustawowe gwarancje rekompensat dla wszystkich, którzy ich potrzebują - zapewniał Sasin.

Pieniądze. Screen:Twitter
Pieniądze. Screen:Twitter
Pieniądze. Screen:Twitter

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PIELĘGNIARKI W CAŁEJ POLSCE MAJĄ DOŚĆ I ZAPOWIEDZIAŁY PROTEST SWOJEJ GRUPY ZAWODOWEJ. CO TO OZNACZA DLA PACJENTÓW SZPITALI? ZNANA JEST DATA STRAJKU

O tym się mówi w Polsce: POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA TO, CO MOŻE PRZYJŚĆ PO WAKACJACH? PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZNÓW OSTRZEGA. POJAWIŁY SIĘ WYPOWIEDZI O CZWARTEJ FALI

Z życia gwiazd: ŻONA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA MIAŁA ZASKAKUJĄCE PLANY WOBEC SYNA ZNANEGO ARTYSTY? MEDIA DOTARŁY DO OPINII OPIEKUNA KRZYSZTOFA JUNIORA. PADŁY MOCNE SŁOWA