Pandemia koronawirusa trwa już od ponad roku. Pierwsze ograniczenia pojawiły się w marcu 2020 roku i od tamtego czasu Polacy muszą przestrzegać zmieniających się obostrzeń.

Wśród nich znajduje się m.in. nauka zdalna dla uczniów, która obowiązuje przez większość czasu trwania pandemii. Jednak społeczeństwo zaczyna się niecierpliwić – choć trwa trzecia już fala pandemii, zwraca się uwagę na fakt, że uczniowie lepiej przyswajają wiedzę, mając kontakt z nauczycielami i rówieśnikami, tylko to pozwala im też na odpowiednią socjalizację i utrzymywanie stosunków towarzyskich.

Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN
Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN

Nauka stacjonarna – kiedy wróci?

Super Express donosi, że Przemysław Czarnek pojawił się w Polskim Radiu 24. Zapytano go o to, kiedy jest szansa na powrót uczniów do szkół. Minister wygadał się i podał termin.

Jak się okazuje, szef resortu edukacji i nauki wskazuje bardzo bliski termin – jeśli tylko będzie taka możliwość, powrót uczniów do szkół nastąpi już 12 kwietnia. Przemysław Czarnek podkreślił także, że zaszczepiono już większość nauczycieli.

Przemysław Czarnek/ YouTube @Dziennik Wschodni
Przemysław Czarnek/ YouTube @Dziennik Wschodni

To bardzo odważna deklaracja, szczególnie, że w ostatnim czasie coraz częściej mówi się o pełnym lockdownie. Minister przewiduje jednak, że wówczas może ustąpić trzecia fala koronawirusa, a narodowa kwarantanna skończy się 9 kwietnia – wtedy, gdy przestaną obowiązywać najnowsze rozporządzenia.

Przemysław Czarnek zastrzega jednak, że uczniowie wrócą do szkół tylko „jeśli będzie to możliwe z uwagi na uwarunkowania pandemiczne”.

Myślicie, że 12 kwietnia to realna data?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KSIĘŻA PODAWALI KOMUNIĘ WIERNYM. U WSZYSTKICH DUCHOWNYCH STWIERDZONO KORONAWIRUSA. SANEPID POSZUKUJE WSZYSTKICH OBECNYCH NA MSZY

O tym się mówi w Polsce: TO JUŻ KOLEJNY RAZ, KIEDY TADEUSZ RYDZYK NIC NIE ROBI SOBIE Z PANUJĄCYCH W KRAJU OBOSTRZEŃ! CZY REDEMPTORYSTA JEST PONAD PRAWEM

O tym się mówi na świecie: PREZYDENT JOE BIDEN W PRZESZŁOŚCI MUSIAŁ ZMIERZYĆ SIĘ Z NIEWYOBRAŻALNIE TRUDNĄ SYTUACJĄ. STRATA BYŁA OGROMNIE BOLESNA. JEGO HISTORIA PORUSZA DO GŁĘBI

Z życia gwiazd: CZY MIKOŁAJ ROZNERSKI I ADA KALSKA PLANUJĄ POWIĘKSZENIE RODZINY? AKTOR NIE POZOSTAWIŁ ŻADNYCH ZŁUDZEŃ. CZY COŚ JEST NA RZECZY