Jak wynika z danych Instytutu Roberta Kocha (RKI), w Niemczech po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy zanotowano najniższą tak zwaną zapadalność siedmiodniową.

Mimo dobrego wyniku pojawiają się także niepokojące wiadomości. Okazuje się, że dochodzi do zakażeń wśród zaszczepionych kompletną podwójną dawką szczepionki Biontech/Pfizer.

Szczepionka/ unsplash.com
Szczepionka/ unsplash.com
Szczepionka/ unsplash.com

Niemiecki rząd odnotowuje spadek zachorowań na COVID-19. Sytuacja ta utrzymuje się od kilku tygodni. Najniższa liczba zachorować została zanotowana 14 stycznia 2021 roku. Niestety ostatnie informacje są bardzo niepokojące. Chodzi o zakażenia w domu opieki w Belm w regionie Osnabruecke, gdzie u 14 osób odkryto zakażenie brytyjskim wariantem B.1.1.7..

Prace nad szczepionką na Covid/ YouTube @WP
Prace nad szczepionką na Covid/ YouTube @WP

Co niepokojące zarażeni zostali już wcześniej zaszczepieni. Pacjenci ośrodka otrzymali kompletną dawkę szczepionki Biontech/Pfizer. 25 stycznia seniorzy otrzymali ostatni zastrzyk. Wirusa wykryto w ubiegłym tygodniu.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WYCIEKŁY ARCHIWALNE ZDJĘCIA WŁADIMIRA PUTINA I JEGO „TAJNEJ CÓRKI”. SPRAWA WSTRZĄSNĘŁA OPINIĄ PUBLICZNĄ, SĄ NIEMAL IDENTYCZNI

O tym się mówi na świecie: KRÓLOWA ELŻBIETA II POSIADA „WSTYDLIWE INWESTYCJE”, KTÓRE UKRYWAŁA PRZED ŚWIATEM. NA JAW WYCHODZĄ KOLEJNE SEKRETY RODZINY KRÓLEWSKIEJ