Jak podaje portal "Fakt", styczeń 2021 roku przyniesie zmiany w obowiązkowej opłacie za odbiorniki radiowe i telewizyjne. Choć wielu Polaków odczuwa negatywne skutki kryzysu gospodarczego wywołanego epidemią koronawirusa, abonament RTV pójdzie do góry.

Wzrost abonamentu RTV

Od stycznia 2021 roku wzrośnie opłata abonamentowa za posiadanie odbiornia radiowego oraz telewizyjnego. Roczna opłata wyniesie nas 294 zł, co onacza podwyżkę o 21,60 zł. Do tej pory opłata za radio wynosiła 7 zł miesięcznie, od nowego roku co miesiąc zapłacimy o 50 gr więcej.

Korzystanie z telewizji i radia będzie nas kosztowało 24,50 zł miesięcznie, a więc o 2,5 zł więcej niż płaciliśmy w tym roku. Jeśli zdecydujemy się w styczniu zapłacić abonament na cały rok z góry możemy liczyć na 10 proc. zniżki.

Odbiornik TV/ YouTube @Komputer Świat
Odbiornik TV/ YouTube @Komputer Świat
Odbiornik TV/ YouTube @Komputer Świat

Kto jest zwolniony z abonamentu?

Niezmiennie od lat do grona osób zwolnionych z abonamentu RTV należą osoby poiadające orzeczenie o I grupie inwalidzkiej, a także te ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub trwałą bądź okresową niezdolnością do pracy w gospodarstwie rolnym.

W gronie osób wyłączonych z konieczności uiszczania opłaty abonamentowej znajdują się seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, a także osoby po 60. roku życia, które uzyskały prawo do emerytury, pod warunkiem, że jej wysokość nie przekracza w skali miesiąca połowy przeciętnego wynagrodzenia ogłaszanego przez Główny Urząd Statystyczny.

Odbiornik TV/ YouTube @Komputer Świat
Odbiornik TV/ YouTube @Komputer Świat
Odbiornik TV/ YouTube @Komputer Świat

Ponad to, abonamentu RTV nie muszą opłacać inwalidzi wojenni, wojskowi, a także kombatanci będący inwalidami oraz członkowie ich rodzin.

Jak oceniacie wzrost cen abonamentu RTV?

To też może cię zainteresować: Już niebawem emerytów czekają kolejne zmiany. Tym razem raczej będą zadowoleni! O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kolejna wielka tajemnica Lecha Wałęsy i jego rodziny wyszła na jaw. Wygadał się przyjaciel bliskich byłego prezydenta! Chodzi o dzieci Wałęsów

O tym się mówi: Czy wiadomo, kiedy będziemy mogli zdjąć maseczki na stałe? Wiceminister zdrowia postanowił wyjawić, kiedy to się stanie. Jest konkretny termin