Jak podaje portal "Super Express", Agata Duda uwielbiała pracować jako nauczycielka. Jednak w 2015 roku po wygranych wyborach prezydenckich jej męża, Andrzeja Dudy, musiała zrezygnować z pracy zawodowej. Nie oznacza to jednak, że porzuciła pasję, jaką jest bycie pedagogiem i nauczanie.

Pasja Agaty Dudy

W czasie prezydentury udzielała w jednej ze szkół lekcji. Kiedy tylko może chętnie angażuje się w akcje na rzecz szkół oraz spotkania z uczniami. Tym razem postanowiła włączyć się w projekt edukacyjny „IV Wspólne Czytanie Elementarza prof. Mariana Falskiego”.

Swoje wyjątkowe podejście do dzieci i młodzieży, Agata Duda zaprezentowała już nie raz. Nie miała problemów z nawiązaniem z nimi kontaktu i dogadaniem się. Niestety w czasie epidemii koronawirusa takie spotkania stały się niemożliwe. Na szczęście są na to sposoby.

Akcja „IV Wspólne Czytanie Elementarza prof. Mariana Falskiego”

Jako nauczycielka z prawdziwego powołania, a także pierwsza dama czuła się w obowiązku włączyć się w wyjątkową inicjatywę edukacyjną „IV Wspólne Czytanie Elementarza prof. Mariana Falskiego”. Chodzi tu o jeden z najbadziej znanych elementarzy, z którego przez długie lata uczyły się kolejne pokolenia.

Agata Duda podkreśliła, że w dalszym ciągu patronuje patronat nad tą inicjatywą. Pierwsza dama podkreśliła, że jest przekonana o wartości projektu, podkreślając jednocześnie rola elementarza jest nie do przecenienia. Wielu internautów przyznało Agacie Dudzie rację.

Podzielacie taką opinię pierwszej damy?

To też może cię zainteresować: Lech Wałęsa zdobył się na wyjątkową szerość w wywiadzie udzielonym Dorocie Wellman. Niestety nie napawa on optymizmem. Co takiego powiedział

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: „Rolnik szuka żony”: Uczestniczka jednej z edycji wyszła za mąż! Ania nie posiada się z radości! Co założyła na swój ślub? To oryginalna kreacja

O tym się mówi w Polsce: Uwaga na informacje dotyczące programu 500 plus! Pojawiły się komunikaty mówiące o zawieszeniu programu. Ministerstwo zabiera głos