Jak podaje portal "Wirtualna Polska", jakiś czas temu testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u Bronisława Komorowskiego. Były prezydent trafił nawet do warszawskiego szpitala. Jak dziś czuje się polityk?

Jaki jest stan Bronisława Komorowskiego

Niespełna miesiąc temu Bronisław Komorowski dowiedział się o tym, że został zakażony koronawirusem. W rozmowie z "Faktem", były prezydent zdradził, że po raz pierwszy od tego czasu wyszedł na dwór. Przyznał, że choć jego stan zdecydowanie się poprawił w dalszym ciągu nie doszedł jeszcze do pełni sił.

YouTube

Bronisławowi Komorowskiego przychodzi się teraz mierzyć ze skutkami przebytego rozległego zapalenia płuc, choć zapewnia, że wszystko "idzie ku dobremu". Po raz kolejny były prezydent zaapelował do wszystkich, żeby o siebie dbali.

O pozytywnym wyniku testu na koronawirusa Bronisław Komorowski dowiedział się 11 listopada. Nieznane były okoliczności, w jakich zaraził się on wirusem SARS-CoV-2. Początkowo przechodził zakażenie dość łagodnie. Pojawił się u niego kaszel i stan podgorączkowy.

YouTube

Niedługo po tem konieczna była jednak hospitalizacja, bo objawy COVID-19 zaczęły się mocno nasilać. Ze szpitala w Sejnach, gdzie początkowo trafił, przewieziono go do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Opieka lekarzy zakaźników, m.in. prof. Andrzeja Horbana pozwoliła byłemu prezydentowi stanąć na nogi i choć czeka go jeszcze rekonwalescencja, najgorsze ma już za sobą.

Myślicie, że prezydent Bronisław Komorowski szybko wróci do formy?

To też może cię zainteresować: Kasia Tusk nie spodziewała się czegoś takiego. Wystarczyła chwila nieuwagi, sama nie mogła w to uwierzyć. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kim jest przyjaciel Agnieszki Woźniak-Starak? Pojawiły się pogłoski, że gwiazda może liczyć na kolegę z branży. Mężczyzna spotykał się z Magda Mołek

O tym się mówi: Już wiadomo, jaka pogoda nastanie w Boże Narodzenie i styczniu 2021! Czy uczniowie będą mieli białe ferie zimowe? Synoptycy podali najnowszą prognozę