Od wielu lat nie cichnie dyskusja na temat wysokości rent oraz emerytur. Nie ulega wątpliwości, że w wielu przypadkach wysokość świadczeń jest bardzo niska co powoduje, że wielu świadczeniobiorców nie jest w stanie zapewnić sobie podstawowych potrzeb za otrzymywaną kwotę.

Emerytury i renty nie wystarczają na normalne życie!

Wiele osób postanawia więc dorobić sobie do emerytury czy też renty, dzięki temu są w stanie zapewnić sobie taki przychód, który umożliwi im godne życie. Ważne jest jednak, aby nie przekroczyć pewnych limitów, bowiem wtedy emerytura lub też renta może zostać odpowiednio pomniejszona.

Wysokość zarobków, których należy przestrzegać jest aktualizowana co trzy miesiące, bowiem jest to całkowicie zależne od średniego wynagrodzenia w naszym kraju. Jak doskonale wiemy, średnie wynagrodzenie w III kwartale było wyższe o 144,45 zł niż w kwartale II. W związku z tym, od grudnia odpowiednie wzrósł limit przychodów, dla tych emerytów i rencistów, którzy postanowili dorobić do emerytury.

Bardzo ważna informacja!

Jak jednak informuje portal Super Biznes, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed stratą świadczenia! Okazuje się, że spokojne mogą być osoby, których dodatkowe wynagrodzenie, poza świadczeniem, wyniesie 70% średniego wynagrodzenia obowiązującego w III kwartale. Jeśli natomiast dochód danego świadczeniobiorcy będzie wyższy, to świadczenie zostanie odpowiednio pomniejszone.

Powody do obaw mają natomiast osoby, których dochód przekroczy 130% średniego wynagrodzenia, czyli 6719,70 zł brutto. Jak się okazuje, takie osoby będą miały odebrane świadczenie! Warto więc dokładnie sprawdzić, ile wynosi nasze wynagrodzenie, jeśli dorabiamy sobie do emerytury lub renty!

Jak informował portal "Życie": AGNIESZKA WOŹNIAK-STARAK SPOTYKA SIĘ Z KIMŚ NOWYM? ZASKAKUJĄCE DONIESIENIA DZIENNIKA. PAPARAZZI UCHWYCILI GWIAZDĘ NA NOCNYM SPACERZE Z MĘŻCZYZNĄ

Przypomnij sobie: KRYSTYNA PAWŁOWICZ OPUBLIKOWAŁA DOŚĆ KONTROWERSYJNY WPIS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. WIELE OSÓB POCZUŁO SIĘ ZAŻENOWANYCH TYMI SŁOWAMI

Portal "Życie" pisał również: W PIĄTEK DOJDZIE DO ZAŁAMANIA POGODY? SYNOPTYCY Z NIEPOKOJĄCYMI PROGNOZAMI! GDZIE BĘDZIE PANOWAĆ NAJTRUDNIEJSZA SYTUACJA? TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ