Jak podaje portal "Pikio", prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił się do Polaków z bardzo ważnym apelem. W związku z dużą liczbą zachorowań każdy, kto przeszedł zakażenie koronawirusem powinien oddać swoje osocze. Jest ono jedną ze skuteczniejszych metod leczenia osób, które zmagają się z COVID-19.

Andrzej Duda zaapelował do Polaków

Prezydent Andrzej Duda sam niedawno przebył zakażenie koronawirusem i zdecydował się wspomóc w tej ciężkiej walce innych chorych, oddając osocze krwi. Prezydent przechodził zakażenie wirusem SARS-CoV-2 bezobjawowo, dzięki czemu mógł szybko wrócić do wypełniania swoich obowiązków.

Prezydent zdecydował się pomóc chorym, u których w wyniku zakażenia rozwinęła się choroba COVID-19, oddając osocze. Teraz zachęca innych ozdrowińców do pójścia w swoje ślady. Na swoim profilu na Twitterze prezydent zamieścił krótkie nagranie.

Osocze ozdrowieńców wykorzystywane jest jako terapia w leczeniu tych osób, których organizmy nie są w stanie wyprodukować wystarczającej ilości przeciwciał lub choroba postępuje u nich zbyt szybko, by układ odpornościowy mógł zareagować w odpowiedni sposób.

Prezydent poprosił ozdrowieńców o to, by oddawali osocze. Aby to zrobić, wystarczy umówić się na wizytę w centrum krwiodawstwa i wyznaczonym terminie oddać krew. Możemy w ten sposób pomóc aż dziewięciu chorym osobom.

Pozytywne informacje

Z informacji przekazanych przez "Rmf Fm" wynika, że liczba ozdrowieńców, którzy oddają swoje osocze jest coraz więcej. W porównaniu z tym, z czym mieliśmy do czynienia jeszcze przed dwoma tygodniami, mamy do czynienia z rekordową liczbą dawców.

Pamiętajmy, każde oddanie osocza zwiększa szansę chorych na COVID-19 na wyzdrowienie. Jeśli możesz zostać dawcą, nie wahaj się!

YouTube

Oddaliście już osocze?

To też może cię zainteresować: Zaskakujące zdjęcie pojawiło się w Internecie. Gigantyczna kolejka ustawiła się przed jednym ze szpitali. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Edyta Górniak znów przekreśliła szanse faworyta w „The Voice of Poland”. Uczestnik zabrał głos

O tym się mówi: Szpitale w Warszawie nadal czekają na zamówione respiratory. W ubiegłym tygodniu dostarczono zaledwie dwa. Rzeczniczka wojewody mazowieckiego uspokaja