Protesty kobiet i nie tylko po czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego nie ustają. Kolejne miasta dumnie dołączają do „spacerów”, a ich uczestnicy wyraźnie okazują swoje niezadowolenie z decyzji rządzących i upolitycznionego TK.

Chyba nikomu nie trzeba już przypominać, skąd ten sprzeciw – chodzi rzecz jasna o orzeczenie dotyczące przerywania ciąży, w świetle którego aborcja płodu nawet genetycznie uszkodzonego lub ze śmiertelną chorobą nie jest zgodna z Konstytucją. Tym sposobem zerwano tzw. kompromis aborcyjny, który przez lata był nietykalny, o co zresztą prosił sam śp. Lech Kaczyński.

Źródło: wp.pl
Źródło: wp.pl

Starsza kobieta siłą wyniesiona z kościoła

W jednym z polskich miast rozegrał się prawdziwy dramat starszej kobiety. Jak zauważa Pikio, policja stała obok i nie reagowała.

Funkcjonariusze podczas protestów dopuścili się kilkukrotnego użycia gazu wobec protestujących, m.in. w Warszawie i Katowicach. Doszło także do kilku szarpanin. Jednak najbardziej dramatyczne zdają się być wydarzenia z Krakowa.

Źródło: wp.pl
Źródło: wp.pl

Od czwartku codziennie ruszają kolejne protesty osób, które nie zgadzają się na niemal całkowity zakaz aborcji w kraju. Zauważają one, że kobiety, osoby transpłciowe oraz ich partnerzy zostali pozbawieni wyboru. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle – ciąża ma zostać donoszona, nawet, jeśli dziecko ma urodzić się martwe lub z wadami, przez które będzie cierpieć i/lub żyć bardzo krótko.

Nic dziwnego, że decyzja ta mocno poruszyła Polaków. Jednym z głównych haseł stało się „Wypier***ać”, a protesty trwają nadal.

Protestująca w Krakowie starsza kobieta została siłą wyprowadzona z kościoła św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Wokół pomnika Jezusa, gdzie była, zebrali się także narodowcy oraz spora grupa policjantów.

Źródło: wp.pl
Źródło: wp.pl

Nagle jeden z narodowców zabrał tęczową flagę z ramion staruszki, pomiął i rzucił daleko. Wtedy kobieta ruszyła w jego kierunku, z furią domagając się zwrotu własności, zaś ten wydawał się nic sobie z tego nie robić.

Policjanci, którzy powinni stanąć w obronie starszej kobiety, zignorowali to. W pewnym momencie jeden z funkcjonariuszy złapał ją za rękę i zaczął szarpać, by odsunąć ją od narodowca.

Źródło: wp.pl
Źródło: wp.pl

Gdy staruszka upadła – policjanci zignorowali to. Co więcej, film obnażył, że jeden z funkcjonariuszy przyzwala na takie zachowania „straży kościoła”.

Nic dziwnego, że filmik zbulwersował internautów.

To też może cię zainteresować: WARSZAWA: DEMONSTRACJE W STOLICY TRWAJĄ W NAJLEPSZE. DO STRAJKUJĄCYCH KOBIET DOŁĄCZAJĄ ROLNICY. NIEBAWEM MIASTO BĘDZIE CAŁKOWICIE ZABLOKOWANE

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZDUMIEWAJĄCE WIEŚCI, KOBIETA ZRZUCONA ZE SCHODÓW KOŚCIOŁA! POTRZEBOWAŁA POMOCY MEDYCZNEJ, WEZWANO KARETKĘ, DRUZGOCĄCE SCENY W JEDNYM Z POLSKICH MIAST

O tym się mówi w Polsce: CZY POLACY MUSZĄ LICZYĆ SIĘ Z LOCKDOWNEM? OKAZUJE SIĘ, ŻE NIEWYKLUCZONA JEST POWTÓRKA SYTUACJI Z WIOSNY

O tym się mówi na świecie: RODZINA KRÓLEWSKA SPODZIEWA SIĘ NOWEGO CZŁONKA RODZINY? FANI KSIĄŻĘCEJ PARY NIE MAJĄ ZŁUDZEŃ

Z życia gwiazd: WSZYSTKO JASNE, JULIA WIENIAWA ZDRADZIŁA POWÓD KŁÓTNI Z KASIĄ SAWCZUK. CZY POSZŁO O ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO