Obniżona wartość "500 plus"

Jak podaje portal "Pikio", doniesienia na temat "500 plus" nie są optymistyczne. Przede wszystkim świadczenie to zostało oficjalnie wprowadzone po tym, by zwalczyć niż demograficzny i nakłonić rodziców do rozmnażania się i wychowywania licznego potomstwa. Dodatkowe pieniądze miały pomóc w zajmowaniu się dziećmi. Okazuje się jednak, że "500 plus" nie spełnia swojej funkcji, a dodatkowo traci na wartości.

Na co beneficjenci 500 plus powinni uważać? / time.com
Na co beneficjenci 500 plus powinni uważać? / time.com

Od dłuższego czasu możemy w Polsce zauważyć wzrost cen za usługi i towary. Automatycznie w ten sposób zmniejsza się wartość wspomnianego wyżej świadczenia. Dodatkowo statystyki pokazują, że wprowadzenie "500 plus" nie przyniosło zamierzonego efektu, a liczba narodzin dzieci w Polsce z każdym rokiem spada. Sytuacja ta nie sprzyja walce z niżem demograficznym. Konsekwencją tego jest fakt, że w nazym kraju będzie coraz mniej osób w wieku produktywnym, co wynika ze starzenia się społeczeństwa.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował dane dotyczące demografii. Wynika z nich, że we wrześniu urodziło się 32,1 tys. dzieci. Dla porównania rok temu wskaźnik ten wyniósł 33,3 tys. Suma urodzeń za ostatnie 12 miesięcy to 362,2 tys To najmniej od 15 lat (VIII 2005). Wg ustawy o 500+ powinno się urodzić 380tys Zmarło 413,4 tys Deficyt demograficzny to 51 tys. ekonomista Rafał Mundry

500 plus do poprawki?/screen gov.pl
500 plus do poprawki?/screen gov.pl

To również może Cię zainteresować: ZMIANY NA DROGACH W KRAKOWIE. JAKIE UTRUDNIENIA CZEKAJĄ KIEROWCÓW

Zobacz także: REMONT WAŻNEGO ZABYTKU NA PRADZE. O KTÓRĄ PAMIĄTKĘ DAWNYCH CZASÓW CHODZI