Milionowy majątek Tadeusza Rydzyka

Jak podaje portal "Pikio", Tadeusz Rydzyk dysponuje dużym zasobem finansowym. Choć popularny redemptorysta nigdy nie ujawnił zeznań majątkowych, znamy sumy, które przewijają się w obrębie jego działalności. Duchowny co chwilę narzeka na biedę i ma pretensje do zaprzyjaźnionej partii rządzącej, że nie jest tak hojna jak dotychczas. Pomimo tego, jego konto wciąż zasilają potężne dofinasowania oraz przychody z prowadzonych biznesów czy fundacji.

Tadeusz Rydzyk
Tadeusz Rydzyk
Tadeusz Rydzyk

Fundacja Lux Veritatis to źródło prawdziwej fortuny. Radio Maryja, telewizja TRWAM, gazeta "Nasz Dziennik", Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, wydawnictwa, księgarnie czy spółki Bonum i Scala - to wszystkie biznesy, z którymi powiązany jest popyularny redemptorysta. W skład majątku fundacji, której Rydzyk jest prezesem i współzałożyciele, wchodzi aż 100 milionów złotych. Same budowle warte sąokoło 60 milionów, natomiast samochody duchownego wyceniono na prawie 7 milonów złotych. To jedynie stała wartość majątku toruńskiego księdza, do której nie doliczono bieżących wpływów.

Spodziewaliście się, że Tadeusz Rydzyk jest aż tak bogaty?

Tadeusz Rydzyk
Tadeusz Rydzyk
Tadeusz Rydzyk

To również może Cię zainteresować: NAWET 0 TYSIĘCY OSÓB PROTESTOWAŁO WCZORAJ W WARSZAWIE POD DOMEM KACZYŃSKIEGO I WILLĄ PREMIERA. O CO CHODZI

Zobacz także: MANDATY DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI. TO NOWY SPOSÓB RZĄD NA POKONANIE WIRUSA. O CO CHODZI