Jak podaje portal "Super Express", Poczta Polsa w związku z rozwojem epidemii koronawirusa zdecydowała się wprowadzić zmiany obejmujące m.in. odbiór paczek za pomocą PIN-u, doręczanie przesyłek bez koniezności pokwitowania odbioru. Czy renciści i emeryci otrzymujący świadzenia do ręki, mają powody do obaw?

Ważne zmiany

W wydanym przez Pocztę Polską komunikacie, podkreślono, że jedynie przesyłki rejestrowane na zasadach specjalnych, nie zostaną dostarczone do osób przebywających na kwarantannie. Zostaną one przekazane po zakończeniu izolacji. W uzgodnieniu z przedstawicielami sądownictwa poczta przechowuje bezpłatnie tego rodzaju przesyłki. Nie mija im w tym czasie bieg awizacji.

"Takie listy polecone zostaną doręczone adresatom po upływie określonego przez służby sanitarne okresu obowiązkowej kwarantanny lub izolacji" – zapewniła cytowana przez "Super Express" rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek.

YouTube

Co z emeryturami i rentami dostarczanymi przez listonoszy

Jednocześnie narodowy operator pocztowy zapewnia, że doręczenie rent i emerytur do osób w kwarantannie nie jest zagrożone. "Przyjęliśmy rozwiązania, które umożliwią doręczenie emerytur, rent i paczek osobom przebywającym na kwarantannie w taki sposób, ani minimalizować ryzyko zakażenia" - dodała Siwek.

Przebywający na kwarantannie emeryci i renciści otrzymają swoje świadczenia w terminie. Przekazane zostaną one w tzw. bezpiecznych kopertach, które dostarczane są przy zachowaniu wszelkich procedur bezpieczeństwa. Procedura ta, obejmuje wszelkie świadczenia pieniężne w tym zasiłki i inne świadczenia. "Pieniądze są wcześniej przeliczane komisyjnie w placówkach pocztowych" - wskazuje Siwek.

To nie wszystko, Poczta Polska zdecydowała się uprościć sposób odbierania przesyłek kurierskich. " By odebrać paczkę przy użyciu PIN-u wystarczy, aby nadawca podał numer telefonu lub adres e-mail adresata. Przed doręczeniem przesyłki Poczta Polska prześle odbiorcy kod i ten numer należy podać kurierowi" - wyjaśnia operator pocztowy.

YouTube

Co sądzicie o takich rozwiązaniach?

To też może cię zainteresować: Ogromne kary finansowe za lekceważenie godziny dla seniorów. Pojawiła się nowa zasada. O czym trzeba pamiętać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Lech Wałęsa pokazał, że ma do siebie duży dystans, zamieścił w sieci zdumiewający filmik. Sympatycy byłego prezydenta nie mogą powstrzymać śmiechu

O tym się mówi: Najnowsze informacje w sprawie koronawirusa. Wojewoda mazowiecki uspokaja Polaków. “My naprawdę dajemy sobie radę”