Minister Zdrowia wprowadza kolejne zmiany

Jak podaje portal "Pikio", od jakiegoś czasu codzienne statystyki zachorowań na koronawirusa w Polsce biją rekordy. Pomimo tego, niemalże wszystko funkcjonuje normalnie, bez szczególnych ograniczeń, które były zastosowane wiosną 2020 roku. Minister Zdrowia postanowił odpowiedzieć działaniem na zatrważające prognozy epidemiologiczne. Na początku przyszłego tygodnia ma spotkać się z Komendantem Głównym Policji, genereałem Jarosławem Szymczykiem. Wspólnie będą obradować na temat wprowadzenia nowych zasad.

Adam Niedzielski. Źródło: onet.pl
Adam Niedzielski. Źródło: onet.pl

O jakich zasadach mowa? Szczególnie o zmianach prawnych, które pozwolą na łatwiejsze interpretowanie zakazów i nakazów w dobie pandemii. Wciąż nie zostało dokładnie określone, co oznacza termin "przestrzeń publiczna", który często pojawia się w kontekście koronawirusa i związanych z nim obostrzeń. Drobne poprawki w ustawach i użytych w nich sformułowaniach pomogą Polakom w zrozumieniu prawa i tym samym zwiększą możliwość jego egzekwowania przez policjantów.

Myślicie, że na przełomie jesieni i zimy czeka nas kolejny lockdown?

Adam Niedzielski/screen YouTube @NFZ
Adam Niedzielski/screen YouTube @NFZ

To również może Cię zainteresować: ZŁA WIADOMOŚĆ DLA KLIENTÓW DWÓCH SKLEPÓW INTERNETOWYCH. CHODZI MIĘDZY INNYMI O NUMERY PESEL

Zobacz także: DWA ŁABĘDZIE BŁAGAŁY LUDZI O POMOC. MĘŻCZYŹNI IDĄCY BRZEGIEM STAWU DOSTRZEGLI COŚ NIETYPOWEGO