Jak podaje portal "Super Express", wstrzymanie wypłat z 500 plus możliwe jest w przypadku, kiedy zapomnimy złożyć w odpowiednim terminie wniosek. Termin ten uległ zmianie w wyniku nowelizacji ustawy. Do tej pory świadczenie przysługiwało do 30 września każdego roku, a kolejny okres rozliczeniowy rozpoczynał się od 1 października. Teraz wniosek należy złożyć w innym terminie.

YouTube

Zmiana okresu rozliczeniowego 500 plus

500 plus nie będzie już wypłacane w okresie rozliczeniowym od 1 października do 30 września. Nowelizacja ustawy dotyczące programu "Rodzina 500 plus", wprowadziła zniesienie kryterium dochodowego, a także wydłużenie obecnego okresu rozliczeniowego. Nowy okres obowiązuje do 31 maja 2021 roku.

W przyszłym roku okres rozliczeniowy będzie obowiązywał od 1 czerwca do 31 maja kolejnego roku. Aby zachować ciągłość wypłat trzeba pamiętać o złożeniu wniosku odpowiednio wcześnie.

YouTube

Nowe wnioski o 500 plus

Nowe wnioski należy złożyć nie od lipca, jak do tej pory, ale już w lutym 2021 roku. Od 1 lutego będziemy mieli taką możliwość wysłania wniosku drogą elektroniczną za pośrednictwem bankowości elektronicznej, ePUAP lub strony [email protected]

Możliwość złożenia wniosku drogą tradycyną dostępna będzie od 1 kwietnia 2021 roku, w urządzie gminy odpowiedniej dla naszego miejsca zamieszkania bądź drogą listowną. Pamiętać należy, że im wcześniej złożymy wniosek, tym lepiej. "Super Express" zamieścił terminy wypłat świadczenia 500 plus w 2021 roku.

se.pl