Rok szkolny zaczął się ledwo ponad trzy tygodnie temu, lecz już od samego początku postanowienia władz wzbudzały skrajne emocje. Jak uznaje wiele osób, teraz, w dobie pandemii koronawirusa, która wciąż nie jest „w odwrocie”, a coraz bardziej rozwija się w naszym kraju, chodzenie do szkół nie jest zbyt dobrym pomysłem – mogą okazać się kolejnymi siedliskami COVID-19.

Nauczyciele, rodzice i uczniowie mają skrajnie różne opinie na ten temat, wielu z nich sądzi jednak, że powinno się zamknąć szkoły i kontynuować naukę zdalną, która obowiązywała w całym kraju od marca do – dla większości uczniów – końca poprzedniego roku szkolnego.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube

Co jakiś czas pojawiają się nowe doniesienia na temat szkół lub planowanej zmiany na nauczanie na odległość, jednak póki co nie są to plany obejmujące całą Polskę, a jedynie niewielkie obszary kraju. Teraz nauka zdalna ma zostać wdrożona w kolejnych okolicach.

Zdalna nauka w kolejnych szkołach

Jak przypomina Pikio, władze szkół mogą zwrócić się do sanepidu z prośbą o zmianę formy nauczania ze stacjonarnej na hybrydową lub całkiem zdalną. W wielu placówkach oświatowych korzystają z tej możliwości.

Najcięższa sytuacja w szkołach panuje na Pomorzu. W Państwowej Inspekcji Sanitarnej znalazły się aż 133 wnioski, by zmienić formę nauki. Co więcej, według wczorajszych danych kwarantannę w województwie pomorskim przechodzi aż 2398 uczniów oraz 328 nauczycieli, w 61 szkołach zmieniono nauczanie na hybrydowe lub zdalne, rozpatruje się 3 wnioski, a 69 odrzucono.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: radiomaryja.pl
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: radiomaryja.pl

Większość placówek, które przeszły na nauczanie inne niż stacjonarne, znajduje się w Trójmieście (12 w Gdyni i 11 w Gdańsku) oraz jego okolicach (m.in. w powiatach bytowskim, wejherowskim, kartuskim). Zarażonych koronawirusem jest 82 uczniów i 45 nauczycieli w województwie pomorskim.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: NAJNOWSZE USTALENIA POLICJI W SPRAWIE OJCA, KTÓRY ZAPOMNIAŁ O SWOICH DZIECIACH WYSIADAJĄC Z POCIĄGU. RODZINA TRAFI POD OBSERWACJĘ SĄDU

Jak informował portal Życie: SERIA WPADEK W PROGRAMIE „ROLNIK SZUKA ŻONY”. WIDZOWIE NIE MOGLI UWIERZYĆ W TO, CO ZOBACZYLI NA EKRANACH SWOICH TELEWIZORÓW

Portal Życie pisał również o… KORONAWIRUS NIE ODPUSZCZA. SANEPID POSZUKUJE PODRÓŻUJĄCYCH POCIĄGIEM NA POPULARNEJ TRASIE