W internecie co jakiś czas pojawiają się nagrania, które potrafią zaskoczyć wszystkich. Gdy wydaje się, że nie da się zrobić nic „bardziej” – bardziej odważnego, nieodpowiedzialnego, widowiskowego, niebezpiecznego itd. – granica ta co jakiś czas jest przesuwana jeszcze o kawałek.

Tym razem gwiazdą filmiku, który zawojował całą sieć, jest Polak. Rzecz działa się we Francji. Internauci nie mogą uwierzyć, że do tego doszło, a w sprawę zaangażowała się już policja. Co takiego zrobił turysta z Polski, że nagranie trafiło do ogólnoświatowych mediów?

Marcin Banot. Źródło: wprost.pl
Marcin Banot. Źródło: wprost.pl

Zdumiewające zachowanie Polaka

Portal Pikio zauważa, że w ostatnim czasie doszło do dziwnego zachowania. Polak, który wybrał się w podróż do Francji, zrobi coś, co przejdzie do historii – cały świat będzie pamiętał o jego wybryku.

Według informacji przekazywanych przez francuskie media na miejsce przyjechały służby. Lekkomyślny mężczyzna zrobił coś, co, choć robi wrażenie, jest skrajnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne.

Okazuje się, że polski turysta postanowił… wspiąć się na wieżę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że budynek ma 210 metrów, a mężczyzna nie zastosował żadnych zabezpieczeń!

Budowla, o której mowa, jest druga pod względem wysokości w Paryżu. Biorąc pod uwagę jej wysokość, aż trudno uwierzyć, że ktoś wpadł na pomysł wspinaczki bez zabezpieczeń.

W sieci można znaleźć nagrania z tej krótkiej wspinaczki na szczyt Wieży Montparnasse. Ostatecznie śmiałka aresztowała policja.

Mężczyzna ubrany w krótkie spodenki i t-shirt, usiłujący wejść na szczyt ponad 200-metrowej wieży, zrobił ogromne wrażenie na internautach z całego świata. Co więcej, podobno na miejscu zdarzenie widziały setki gapiów.

Na początku świadkowie myśleli, że to próba samobójcza. Okazało się jednak, że mężczyzna wspina się tak, jakby miał już doświadczenie.

W połowie drogi na szczyt zatrzymano naszego rodaka po interwencji ratownika, który postanowił spuścić się z dachu po linie, zabrać ze sobą „wspinacza” i dostać się z powrotem na górę.

Jak się okazało, „wspinaczem” był Marcin Banot, „polski Spider-Man”. Mężczyzna zasłynął już w zeszłym roku, ­­­kiedy to postanowił w identyczny sposób wspiąć się na hotel Marriott w Warszawie.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: STRAŻ MIEJSKA ZAPOWIEDZIAŁA WZMOŻONE KONTROLE. JUŻ POSYPAŁO SIĘ KILKADZIESIĄT MANDATÓW. CO SPRAWDZAJĄ

Jak informował portal Życie: WESELNI GOŚCIE NIE SPODZIEWALI SIĘ TAKIEGO OBROTU SPRAW PODCZAS ZABAWY. PANNA MŁODA ZASKOCZYŁA NAWET SWOJEGO MĘŻA

Portal Życie pisał również o… SETKI TYSIĘCY POLAKÓW MOGĄ LICZYĆ NAWET NA SPORE PIENIĄDZE CO MIESIĄC. JUŻ OD PONIEDZIAŁKU WIELKIE ZMIANY