Ministerstwo Zdrowia podejmie decyzję o organizacji wesel

Jak podaje portal "Pikio", statystyki niestety wskazują jasno, że wszelkie rodzinne przyjęcia: wesela, chrzciny czy osiemnastki stanowią ogromne zagrożenie w dobie pandemii. Niemalże dziesięć procent wszystkich zakażonych zachorowało po udziale w takiego typu imprezie. Ministerstwo Zdrowia głowi się, jak rozwiązać ten problem i zapewnić gościom weselnym bezpieczną zabawę. Najnowsze rozporządzenie może nie spodobać się przyszłym nowożeńcom.

Wesele/screen Pixabay
Wesele/screen Pixabay

Do tej pory sugerowano, że narzeczeni mogą ugościć na weselu maksymalnie sto pięćdziesiąt osób. W strefie żółtej liczba ta wynosi sto, natomiast na terenach Polski zaznaczonych na koronawirusowej mapie na czerwono - jedynie pięćdziesiąt. Okazuje się, że prawdopodobieństwo, aby we wszystkich powiatach, bez względu na wskaźnik zachorowań, ograniczono się do organizacji uroczystości ślubnych na 50 osób.

Uczestnicy imprez rodzinnych stanowią około dziesięciu procent osób, które są zarażone koronawirusem. W tej chwili nie zapadła jeszcze żadna decyzja ograniczająca ilość gości na tych wydarzeniach (...). Być może będzie taka rekomendacja Głównego Inspektora Sanitarnego, bo to on wydaje takie rekomendacje dla Ministerstwa Zdrowia. Waldemar Kraska

Minister Zdrowia ma podjąć decyzję dotyczącą organizacji wesel w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Przyszli nowożeńcy czekają na nią zniecierpliwieni.

Wesele/screen Pxhere
Wesele/screen Pxhere

To również może Cię zainteresować: WYDANO OSTRZEŻENIA DLA WSZYSTKICH POLAKÓW. ALERTY OBOWIĄZUJĄ JUŻ DZIŚ WIECZOREM

Zobacz także: ZBIERANIE GRZYBÓW MOŻE SŁONO KOSZTOWAĆ. NAWET 500 ZŁOTYCH MANDATU