Jak podaje portal "Lelum", w ostatnich tygodniach co jakiś czas media informują o placówkach, które przechodzą w tryb pracy zdalnej. Niepokojące wiadomości docierają do nas także i dziś. Uczniowie, rodzice i naucyciele zostali niezwłocznie poinformowani o sytuacji i odesłani do domów.

Kolejne zamknięte szkoły

Sytuacja w polskich szkołach w zwiąku z epidemią koronawirusa jest bardzo dynamicznie i systematycznie się zmienia. W trzech placówkach edukacyjnych na Lubelszczyźnie wykryto zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Uczniowie i nauczyciele zostali objęci obowiązkową kwarantannę, a lekcje będą odbywały się w trybie zdalnym.

Placówki, w których wprowadzono edukację mieszaną to szkoły znajdujące się w Janowie Lubelskim, Tomaszowie oraz Świdniku. Uczniowie tamtych placówek będą się uczyli w trybie mieszanym, który oznacza, żee część uczniów będzie uczyło się stacjonarnie, a część zdalnie. Zakażenia wykryto zarówno wśród uczniów i nauczycieli.

Pixabay

"Dwa dodatnie przypadki zakażenie u uczniów stwierdzono w I LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. NA kwarantannie przebywa 60 uczniów oraz 10 nauczycieli. Szkoła przeszła w tryb mieszany. Dwie klasy będą uczyć się zdalnie" - poinformowała cytowana przez portal "Lelum" Magdalena Koproń z lubelskiego oddziału sanepidu.

Wcześniej "koronawirusa wykryto także u jednej z uczennic w szkole podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, która uczy się także w szkole muzycznej. Klasy 4-8 w podstawówce przeszły w tryb zdalny. Kilkunastu nauczycieli i kilkudziesięciu uczniów zostało skierowanych na badania koronawirusem" - dodała Koproń.

Pixabay

Myślicie, że to samo czeka kolejne szkoły w najbliższych tygodniach?

To też może cię zainteresować: Najnowsze informacje o koronawirusie wprost z Warszawy. Następna szkoła z potwierdzonym przypadkiem zakażenia. Lekcje zdalne dla niektórych klas

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Potężna siła huraganu pozbawiła prądu ponad milion domostw. Żywioł zmiótł most, pędzi dalej z ogromną prędkością

O tym się mówi: Bronisław Komorowski przeszedł operację, która zaważy na całym jego dalszym życiu. W jakim stanie jest były prezydent