Jak podaje portal "Pikio", sanepid szuka gości jednego z popularnych lokali. Sytuacja jest poważna, a w grę wchodzą życie i zdrowie odwiedzających to miejsce osób. Służby sanitarne proszą o pilny kontakt.

Poszukiwania klientów lokalu

Sprawa dotyczy osób, które w ostatnim czasie przebywały w restauracji "Fragola" w Opalenicy w Wielkopolsce. U kelnera pracującego w lokalu potwierdzono zakażenie koronawirusem. O pozytywnym wyniku praownika poinformował właściciel Restauracji.

"Szanowni Państwo! W związku z opóźnioną reakcją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Tomyślu, Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu, wydajemy oficjalne oświadczenie Restauracji Fragola w Opalenicy: Jeden z naszych pracowników (kelner) pracujący w dniach: 17 sierpnia, 19 sierpnia, 21 sierpnia, 22 sierpnia, 23 sierpnia, ma pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wszyscy goście przebywający na terenie restauracji w tych dniach proszeni są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Tomyślu" - napisał na Facebooku właściciel "Fragoli".

To właściciele zdecydowali o czasowym zamknięciu lokalu. Wszyscy pracownicy zostali objęci obowiązkową kwarantanną i przeprowadzono testy. Jak na razie wiadomo, że kelnerka oraz kucharz mają negatywne wyniki.

‼️Kochani‼️ Mamy kolejny wynik badania na obecności wirusa SARS-CoV-2 u członka załogi Restauracji Fragola w Opalenicy....

Posted by Fragola Opalenica on Sunday, August 30, 2020

Sanepid prosi o kontakt

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Tomyślu, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników Restauracji Fragola w Opalenicy, przy ulicy Adama Mickiewicza 7A/A, zwraca się z prośbą do osób korzystających z usług wyżej wymienionej restauracji w dniach: 17 sierpnia 2020 roku, 19 sierpnia 2020 roku, 21.08-23 siernia 2020 roku o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Tomyślu pod numerem telefonu: 61 44 20 800" - czytamy w komunikacie na stronie sanepidu.

Szanowni Państwo, W związku z opóźnioną reakcją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Tomyślu...

Posted by Fragola Opalenica on Thursday, August 27, 2020

Byliście w tych dniach w lokalu?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: