Właśnie trwają zawzięte dyskusje na temat wzrostu płacy minimalnej od przyszłego roku. Niestety, w tej kwestii dochodzi do wielu nieporozumień i nieścisłości między stronami. Jak więc jednak będzie?

Jak powszechnie wiadomo, z uwagi na dynamicznie rozprzestrzeniającą się pandemię groźnego koronawirusa zarówno w Polsce, jak i na niemalże całym świecie rządzący raz po raz wprowadzali kolejne ograniczenia i obostrzenia.

Najbardziej ucierpieli na tym – co oczywiste – przedsiębiorcy i właściciele przeróżnych firm, dla których wieść o ponownym podniesieniu płacy minimalnej z całą pewnością nie wydaje się atrakcyjna.

Było to przyczyną nieporozumień i braku kompromisu między przedsiębiorcami, a rządem.

Wzrost płacy minimalnej w roku 2021. Ile będzie wynosić najniższa krajowa?

Wzrost płacy minimalnej jest tematem niezwykle głośnym – strony biorące udział w dyskusji proponowały bardzo rozbieżne kwoty: niektórzy nie chcieli zmian i proponowali pozostanie przy kwocie 2600 zł brutto, inni proponowali 2800 zł brutto, jeszcze inna grupa zaś upierała się przy kwocie 3100 zł brutto!

- Jeżeli byśmy chcieli obliczyć minimalne wynagrodzenie za pracę na rok 2021, to zgodnie z przepisami ustawy wzrost powinien wynosić 4,5%, czyli minimalne wynagrodzenie wynosiłoby 2716,10 zł. Podjęliśmy jednak decyzję najbardziej optymalną na ten czas. Minimalne wynagrodzenie będzie wynosiło 2800 zł, a więc jest to wzrost w porównaniu do 2020 roku o 7,7% - mówiła minister pracy.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ZWYCIĘZCA TRZECIEJ EDYCJI KULTOWEGO PROGRAMU RORYWKOWEGO „THE VOICE KIDS”, MARCIN MACIEJCZAK PROMUJE SWÓJ NAJNOWSZY SINGIEL. PRODUCENT UTWORU TWORZYŁ TAKŻE DLA ŚWIATOWYCH GWIAZD

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: JEDNA Z NAJPOPULARNIEJSZYCH DZIENNIKAREK ANNA KALCZYŃSKA CHWALI SIĘ OCENAMI SYNA I SZCZERZE KOMENTUJE POLSKI SYSTEM EDUKACJI. INTERNAUCI WDALI SIĘ W DYSKUSJĘ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: PEWIEN MĘŻCZYZNA DOTKNĄŁ OBCĄ MU KOBIETĘ. JEJ REAKCJA BYŁA NIEZWYKLE ZASKAKUJĄCA I DYNAMICZNA, NAGRANIE Z CAŁEJ SYTUACJI ROBI ISTNĄ FURORĘ W INTERNECIE