Jak podaje portal "Pikio", dzięki TVP widzowie będą mieli szansę powspominać Ojca Świętego Jana Pawła II. Wszystko a sprawą transmisji z wyjątkowego dla Polaków miejsca. Warto o 21 zasiąść przed telewizorem.

Niezwykłe widowisko

14 sierpnia, a więc w wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będzie miało miejsce wyjątkowe zdarzenie, w którym dzięki transmisji telewizyjnej uczestniczyć będą mogli uczestniczyć wszyscy.

W piątek o godzinie 21:00 w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbędzie się koncert "Abba, Ojcze - pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II". Został on przygotowany przez Telewizję Polską, Klasztor na Jasnej Górze oraz Fundację "Niedziela. Instytut Mediów".

YouTube

Wyjątkowy koncert "Abba, Ojcze - pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II"

Dyrygentem wyjątkowego koncertu ma być Piotr Rubik, który cieszy się sympatią bardzo wielu widzów. Patronat honorowy nad koncertem objął metropolita częstochowski, arcybiskup Wacław Depo. Na scenie zobaczymy m.in. Annę Wyszkoni, Katarzynę Cerekwicką, zespół Pectus, Rafała Brzozowskiego i Halinę Mlynkovą.

"Ten koncert będzie dziękczynieniem za świętego Jana Pawła II i za Cud nad Wisłą, za tych wszystkich, którym zawdzięczamy naszą wolność. Jan Paweł II wspominał, że urodził się w 1920 roku, gdy nawała wojsk bolszewickich zmierzała pod Warszawę. Pamiętam z nagrania taką wypowiedź Jana Pawła II: "Proszę was, rodaków, żebyście pamiętali o męczeństwie, o heroizmie, o patriotyzmie i o miłości tych, którzy wtedy bronili ojczyzny. Nie zapominajcie o nich" - powiedział przeor klasztoru na Jasnej Górze, Samuel Pacholski.

YouTube

Będziecie oglądać?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: