Powiadomienia o zagrożeniu dla pięciu województw

Jak podaje portal "radiozet.pl", nawałnice, które przeszły nad Polską w minioną noc z soboty na niedzielę spowodowały takie szkody, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa postanowiło wydać kolejne alerty. Mieszkańcy pięciu województw powinni szczególnie się obawiać niespotykanych zjawisk atmosferycznych. O których terenach naszego kraju mowa?

Pixabay

SMS-a z informacją o nadchodzącej burzy, nawałnicy i silnych opadach deszczu otrzymali rodacy, którzy aktualnie przebywają na obszarze pięciu województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego i małopolskiego, które najbardziej ucierpiało w ciągu ostatniej doby i zmaga się z licznymi podtopieniami.

Mieszkańcy wyżej wymienionych terenów powinni stosować się do zaleceń zawartych w wiadomości, zadbać o swoje bezpieczeństwo w odpowiednim miejscu i zabezpieczyć przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr.

Uwaga Alert RCB dla Małopolski i Śląska Uwaga! Dziś (21.06) w ciągu dnia i w nocy prognozowane intensywne opady deszczu, burze z gradem i silny wiatr.Możliwe podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe. RCB

Pixabay

To również może Cię zainteresować: GLIWIŃSKA ZŁAPANA Z TAJEMNICZYM MĘŻCZYZNĄ. CZY TO JAROSŁAW BIENIUK

Zobacz także: DROŻDŻE DLA ROŚLIN. TRZY PROSTE PRZEPISY NA NAWOZY DROŻDŻOWE