Nie żyje Stanisław Karnacewicz

Jak podaje portal "Pikio.pl", smutną wiadomość o śmierci Stanisława Karnacewicza przekazali w mediach społecznościowych pracownicy Polskiej Agencji Prasowej, z którą zmarły dziennikarz był związany od wielu lat. Stanisław Karnacewicz to nieoceniony periodysta, który Kościół znał od podszewki, a w tematach religijnych i transmitowaniu najważniejszych wydarzeń Watykanu był nieprześcignionym ekspertem. Inspiracją 70-latka był Jan Paweł II, który miał ogromny wpływ na jego życie. Karnacewicz relacjonował uroczystość pogrzebową papieża, ale również wszystkie najważniejsze ceremonie i spotkania z udziałem Głowy Kościoła.

Youtube

Pan Stanisław zmarł w wieku 70 lat, a przyczyna jego śmierci nie jest dotąd znana. Koledzy z pracy żegnają go we wzruszających słowach:

Staszek był jednym z najbardziej profesjonalnych dziennikarzy PAP, punktem odniesienia agencji, dla nas, młodszych kolegów, był w niej od zawsze. Dzieje współczesne Kościoła w mediach to w dużej mierze wynik kilkudziesięcioletniej pracy Staszka Radosław Gil