Trzy grupy uprawnionych do wjazdu na teren Polski

Jak podaje portal "TVN24", Unia Europejska zdecydowała się na to, by powoli otwierać granice wewnętrzne. Jak na tę decyzję zareagował polski rząd? Przypomnijmy, że ograniczenia dotyczące wjazdu na teren naszego kraju obowiązują od 13 marca. Okazuje się, że kolejnym etapem odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń jest pozwolenie na poruszanie się w obrębe granic naszego państwa trzem grupom. Kto do nich należy?

Youtube

Mowa przede wszystkim o zawodowych kierowcach międzynarodowych, których trasa będzie prowadzić przez teren Polski. Będą mieli oni swobodę w przekraczaniu granic. Do drugiej grupy zaliczają się wszyscy uczniowie i studenci, którzy pobierają nauki w naszym kraju. Skąd taki pomysł? Z uwagi na to, że zbliżają się egzaminy zewnętrzne wieńczące edukację w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, dlatego młodzież musi mieć umożliwiony dostęp do korzystania z budynków polskich szkół.

Ostatnią grupą, która może wjechać do Polski, są wszyscy obywatele Unii Europejskiej pod warunkiem, że ich przejazd przez teren naszego kraju jest konieczny, by powrócili do miejsca swojego zamieszkania. Ich pobyt w Polsce nie może przekraczać 12 godzin.