Pandemia koronawirusa, która dotarła do Polski na początku marca, wzbudziła w nas spory niepokój. Gospodarka została niemal całkowicie zamrożona, zamknięto szkoły, przedszkola, uczelnie, kina, wszystkie lokale gastronomiczne, działalności z branży beauty czy siłownie i nie tylko.

Skutkiem zamrożenia gospodarki jest ciążące nad nami widmo kryzysu. By był on jak najmniejszy, władze podjęły decyzję o wprowadzeniu czteroetapowego rozmrażania gospodarki – aktualnie w Polsce ogłoszono już trzy etapy, a już niebawem prawdopodobnie przyjdzie pora także na czwarty.

Kiedy pandemia koronawirusa dobiegnie końca?

Wielu z nas na początku łudziło się, że koronawirus przyszedł do nas tylko na chwilę, a już niedługo wszystko wróci do normy. Niestety, okazało się to nierealne – obecnie w Polsce jest już ponad 20 tysięcy zarażonych, jednak mimo ciągłego wzrostu ofiar pandemii warto zaznaczyć, że powiększa się grono ozdrowieńców.

Prof. Marian Zembala. Źródło: Youtube
Prof. Marian Zembala. Źródło: Youtube
Prof. Marian Zembala. Źródło: Youtube

Jak zauważa Pikio, to jeszcze nie wskazuje na to, by już niedługo wszystko miało wrócić do normy. Warto jednak zwrócić uwagę na jedną z rozmów na temat pandemii.

Prof. Marian Zembala, były minister zdrowia oraz dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, wyraził swoje zdanie na temat pandemii w Polsce.

- Tak jak i wszystkie kraje, zostaliśmy poważnie dotknięci problemem pandemii – przyznał. Dodał jednak, że widoczny jest postęp w zmaganiach z niewidzialnym wrogiem.

Prof. Zembala uważa, że już niedługo epidemia zakończył się – wszystko dzięki nowym zasadom i stopniowaniu odmrażania gospodarki. Dodał, że jego zdaniem to kwestia… dwóch tygodni.

Prof. Marian Zembala. Źródło: Youtube
Prof. Marian Zembala. Źródło: Youtube
Prof. Marian Zembala. Źródło: Youtube

- Tym bardziej wspieram działania Głównego Inspektora Sanitarnego, ministra Pinkasa i ministra Szumowskiego, bo oni twardo mówią; nie odmrażajmy, trzymajmy te restrykcje dla dobra chorych. Wytrzymajmy dwa tygodnie, jeżeli wytrzymamy - wygramy. [...] Ja myślę, że jeżeli dzisiaj możemy powiedzieć, że nie ma sytuacji włoskiej czy hiszpańskiej, gdzie chorzy umierali w przedsionkach szpitali, tylko szpitale jednoimienne stworzyły szansę, to jest powód do dumy – podsumował.

Przypomnij sobie o… POLICJA W BELGII APELUJE O POMOC. POLAK NIC NIE PAMIĘTA I NIKT GO NIE ROZUMIE. SPRAWA JEST POWAŻNA

Jak informował portal Życie: MAŁGORZATA KIDAWA-BŁOŃSKA PŁAWI SIĘ W LUKSUSACH. PO OSTATNICH WYDARZENIACH REALIZUJE PASJĘ W OTOCZENIU EKSKLUZYWNYCH SAMOCHODÓW

Portal Życie pisał również o… NAJNOWSZE DANE MINISTERSTWA ZDROWIA NA TEMAT ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W NASZYM KRAJU. JAK DZIŚ WYGLĄDA SYTUACJA