Majówka w tym roku rozpocznie się pod znakiem gradobicia. Zgodnie z informacjami podanymi przez synoptyków, w piątek w Polsce możemy spodziewać się burz z gradem. Alert dotyczy następujących województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskie, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W województwach tych spodziewać się możemy bush opadami gradu oraz wiatru o prędkości 90 km/h.

Jak będzie wyglądała sytuacja w nocy z piątku na sobotę?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez IMGW w nocy z 1 na 2 maja możemy spodziewać się burz oraz porywistego wiatru, którego prędkość wyniesie aż 70 km/h, dotyczy to województwo: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego.

"Na przeważającym obszarze kraju przez cały dzień występować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne. Jedynie w Polsce wschodniej początkowo obojętna biotropia pogody w ciągu dnia od zachodu pogorszy się do niekorzystnej" – podał IMGW.

Jaka pogoda w sobotę i niedziele?

Słoneczna nie będzie także sobota i niedziela. Zgodnie z informacjami podawanymi przez synoptyków w sobotę burze mogą pojawić się w województwach pomorskim, śląskim i kujawsko-pomorskim.

Natomiast w niedzielę burze zarejestrujemy województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim. Powieje z prędkością 65 kilometrów na godzinę.

Przypomnij sobie o… 86-LETNI DZIADEK NAUCZYŁ SIĘ ROBIĆ NA DRUTACH, ŻEBY WYKONYWAĆ CZAPKI DLA WCZEŚNIAKÓW