To nie jest dobry czas dla polskiej gospodarki. Każdy Polak w obecnej sytuacji liczy każdy wydany grosz. Jest to czas, w którym Polacy szaleją na zakupach. Wielu z naszych rodaków straciło pracę, zlecenia czy premię. Wielu z nas posiada także Kredyty to, co z nimi?

Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję, która w życie wchodzi już jutro. Dzięki niej wielu Polaków może odetchnąć z ulgą.

Rada Polityki Pieniężnej postanowiła, że podejmie decyzję w sprawie kredytów. Zdecydowano się obniżyć stopy procentowe. Wiele z nich będzie niższe nawet o 0,50 punktów proc.. Ci, którzy są obciążeni zobowiązaniami kredytowymi wiedzą, że w tym przypadku stopa procentowa spada z 9 na 8%. Co więcej w przeciągu tego miesiąca wiele z kredytów potaniało o 2%. 

Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube

8 procentowa stopa kredytowa dotyczyć będzie również kredytów konsumpcyjnych, w umowach których zawarte są informacje o ruchomej stopie procentowej. Podjęta przez radę pieniężną uchwała wchodzi w życie dnia 9 kwietnia 2020 r. 

Co z lokatami?

Niestety jest to zła informacja dla wszystkich tych, którzy posiadają swoje pieniądze na lokatach. Szacuje się, że spadek oprocentowania lokat wyniesie nawet 0,5%. Wychodzi na to, że wszyscy ci, którzy posiadają swoje pieniądze ulokowane na lokacie, będą stratni. A niestety, zgodnie z informacjami przekazanymi przez specjalistów, to nie koniec obniżek. Stopy procentowe mają jeszcze znacznie zmaleć. 

Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube
Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube
Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube
 

Przypomnij sobie o… KUPIENIE DROŻDŻY NIE MUSI GRANICZYĆ Z CUDEM. WIEMY, JAK PRZYGOTOWAĆ JE SAMEMU

Jak informował portal Życie: MAGDA GESSLER ZDRADZA KULISY ROZSTANIA Z 20 LAT MŁODSZYM AKTOREM. CIEKAWE, CO NA TO SAM ZAINTERESOWANY

Portal Życie pisał również o… MĄŻ JANACHOWSKIEJ O KRYZYSIE W BRANŻY ŚLUBNEJ. CZY ICH TAKŻE DOTYCZY