Pomysł na nową ustawę pojawił się całkiem niedawno i zyskał poparcie wielu Polaków. Wydaje się on niezwykle korzystny dla starszych obywateli.

Emerytura bez podatku – projekt PSL

„Emerytura bez podatku” to obywatelski projekt ustawy. Udało się zebrać pod nim aż 140 tysięcy podpisów. Jest szansa na to, że nowy pomysł trafi do Sejmu.

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL oraz kandydat na prezydenta, zdecydowanie popiera ten pomysł. Jest to część programu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego, a przywódca partii deklaruje wprowadzenie tego pomysłu w życie po wyborach prezydenckich.

Kosiniak-Kamysz uważa, że nieopodatkowane świadczenia są zdecydowanie lepsze niż trzynaste emerytury, które wprowadził polski rząd. Przywódca PSL zauważa, że brak konieczności opłacania podatków z emerytur jest rozwiązaniem systemowym, nie tylko „na wybory”.

Przedstawiciel PSL podkreśla również, że obecne warunki nie są dobre dla seniorów – zwiększa się inflacja, a produkty spożywcze, prąd oraz wszelkie usługi drożeją. Jest to problemem zwłaszcza dla biedniejszych.

Emeryci, którzy nie otrzymują wsparcia finansowego od swoich bliskich, miewają problem z wykupieniem niezbędnych leków, nie mówiąc o utrzymywaniu się. Właśnie dlatego PSL chce wprowadzić projekt w życie – da on seniorom dodatkowe środki, które będą dla nich pomocą co miesiąc, nie tylko raz w roku.

Obliczono, że program „Emerytura bez podatku” będzie kosztował około 20 mld zł rocznie. Podaje się, że potrzebne pieniądze można byłoby czerpać z oszczędności oraz zysków z Odnawialnych Źródeł Energii oraz zrezygnować z budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, a pozostałe środki wykorzystać na ten cel.

W środę odbędzie się czytanie projektu w Sejmie. I choć poprzednio projekt został odrzucony, Władysław Kosiniak-Kamysz ma nadzieję, że tym razem tak się nie stanie.

- Uczynię wszystko dla tego projektu, dla emerytów i rencistów, bo wiem, jak bardzo tego potrzebują – podsumowuje.

Należy pamiętać, że niższa emerytura nie będzie dla każdego - obowiązują również progi podatkowe. Seniorzy otrzymujący wyższe świadczenia są objęci 32-procentowym podatkiem.

Przypomnij sobie o… W POLSCE WPROWADZONO STOPNIE ALARMOWE BRAVO I ALFA. CO TO OZNACZA I CZY MIESZKAŃCY POWINNI SIĘ OBAWIAĆ

Jak informował portal Życie: PRAWIE POŁOWA POLAKÓW MUSI ZAPŁACIĆ TEN PODATEK. TERMIN MIJA JUŻ NIEDŁUGO. KTO I KIEDY BĘDZIE MUSIAŁ SZYKOWAĆ SIĘ NA WYDATKI

Portal Życie pisał również o… ZNALEZIONO NOWY SPOSÓB NA OMINIĘCIE ZAKAZU HANDLU. CZY TO OZNACZA, ŻE KOLEJNE SKLEPY BĘDĄ CZYNNE W NIEDZIELE