Czas na podsumowanie czteroletnich rządów Jacka Kurskiego w TVP.  Jak pisze „Onet”:

zapiszą się w publicystyce i tzw. pionie informacyjnym skrajną, przybierającą często wręcz karykaturalne formy jednostronnością, manipulacją przekraczającą nierzadko granicę dezinformacji oraz kultowymi już paskami w "Wiadomościach" i TVP Info. Wszystko to oczywiście połączone z łamaniem dziennikarskich standardów.

Jak dodaje „Onet”, Telewizja Polska za rządów Jacka Kurskiego była pełna aprobaty i promocji samego prezesa. Wszyscy dziennikarze zachwalali swojego szefa, paski oglądalności były najwyższe, a wszystko to w akompaniamencie disco polo. Onet porównał także sytuację, która dzieję się w TVP do peerelowskiej propagandy.

TVP realizuje plan własnych produkcji

Rządy Jacka Kurskiego mają także swoje plusy. Dzięki prezesowi znacznie wzrosła produkcja własna telewizji. TVP realizuje dużo świetnych o lubianych programów rozrywkowych. Telewizja emituje także niezłe seriale, które cieszą się popularnością i sympatią widzów. Co więcej - wszystkie realizowane przez Kurskiego programy, są na bardzo wysokim poziomie.

Na pochwały zasługuje także fakt, że Jacek Kurski docenił widza 50+. Stworzone przez niego programy, takie jak „Sanatorium miłości” czy „The Voice of Senior" są interesujące i trafiają do jednej z większych grup komercyjnych w Europie i w Polsce.

Teatr Telewizji powraca antenę TVP

Docenić należy także kulturę. Dzięki Kurskiemu swoje drugie życie przeżywa Teatr Telewizji, który możemy zobaczyć co najmniej dwa razy w tygodniu.

Na negatywach stacji nie będziemy się skupiać, bo wolimy pisać o jej dobrych stronach. Jedno należy przyznać, Kurskiemu udało się reanimować Telewizję Polską.