Jolanta Kwaśniewska udzieliła wywiadu na antenie Radia Zet. Podczas rozmowy pojawił się temat ewentualnej kandydatury żony Aleksandra Kwaśniewskiego w wyborach prezydenckich 2020. Jolanta Kwaśniewska poinformowała, że informacja ta została zamieszczona na fałszywym koncie na Twitterze.

"Raz jeszcze dementuję, że to nie moje konto. Składam zawiadomienie na policji. Nie chciałabym, żeby pokłosie tej czyjejś decyzji mogło rodzić jakieś niefajne informacje. To, że biorę udział w kampanii wyborczej to pikuś, ale potem mogą się tam znaleźć różne inne rzeczy" - powiedziała.

To nie pierwszy raz, kiedy ktoś podszywa się pod Jolantę Kwaśniewską

Jak się okazuje to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy ktoś podszywa się pod Jolantę Kwaśniewską.

"W moim życiu były już mniej fajne rzeczy. Ja i bardzo wiele znanych kobiet znalazło się na stronie pornograficznej - obrzydliwe pozy i moja twarz. Udało się namierzyć człowieka w podkoszalińskiej wsi" - wspomniała była Pierwsza Dama.

Co więcej stanowczo zaprzeczyła, że ktokolwiek z Lewicy namawiał ją do startu w wyborach.

"Jeśli jest kobieta przygotowana przez lewicę, to na pewno nie ja. Moja bajka związana z prezydenturą zamknęła się 23 grudnia 2005 r. i tak zostanie. Nie wchodzę do polityki" - wyjaśniła Kwaśniewska.

Przy okazji zapewniła, że Polska jest gotowa, aby przyjąć kobietę na stanowisku prezydenta.

"Jestem o tym głęboko przekonana. Jeśli chcielibyśmy stawiać na kompetencje, umiejętność dialogu ze społeczeństwem, twardość w kobiecym wydaniu - zdecydowanie tak"- mówiła na antenie Radia Zet.

Jolanta Kwaśniewska ocenia kandydatów na urząd prezydenta

Jolanta Kwaśniewska na pytanie o kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na prezydenta odpowiada:

"Jest silną kobietą. Podziwiałam ją, bo do poprzedniej kampanii weszła dosyć późno, ale wzięła to na barki i dobrze wypadła."

Z kolei Szymona Hołownię ocenia tak:

"Dla mnie ta informacja była zaskakująca. Cenię go jako dziennikarza, ale jego decyzji wejścia w tę wielką politykę nie bardzo rozumiem. Jestem ciekawa kolejnych kroków. Do tej kampanii musi pójść z określonym programem."

"Myślę, że zdziwi się, jak duża jest różnica pomiędzy Szymonem Hołownią, który jest dziennikarzem, a zupełnie inaczej poczuje się w roli kandydata na prezydenta. Polityk to inna kategoria, będzie zbierał baty. On i jego rodzina" - dodała żona Aleksandra Kwaśniewskiego.

Może zainteresuje Cię to: JOLANTA KWAŚNIEWSKA: "BYŁAM ZAŁAMANA, GDY ZOBACZYŁAM JAK WYGLĄDA MÓJ MĄŻ"

Polecamy także: KWAŚNIEWSCY ŚWIĘTUJĄ 40 ROCZNICĘ ŚLUBU. WYCIEKŁA DO SIECI FOTKA SPRZED LAT, JAK WYGLĄDAŁA JOLANTA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: Z TEGO ŚMIEJE SIĘ CAŁA POLSKA. NIEBYWAŁE, GDZIE GRAFICY TVP PRZENIEŚLI WIRTUALNIE PREZENTERKĘ