Czas Świąt Bożego Narodzenia jest jednym z najbardziej klimatycznych okresów w ciągu roku.

Wiele miast w Polsce, mogących pochwalić się pięknymi rynkami, organizuje świąteczne jarmarki, podczas których możemy spróbować korzennych napojów, ciast, pierników, a także specjałów pochodzących z różnych części kraju, a nawet świata.

Jednym z najpiękniejszych jarmarków świata został ten organizowany w Krakowie. Jak się okazuje, nie tylko Polacy są zachwyceni tym jarmarkiem bożonarodzeniowym.

W rankingu W tym roku dziennikarz CNN wyróżnił 17 najpiękniejszych jarmarków świątecznych na świecie. Na tej liście umieścił również Kraków. Jak uważa autor rankingu, Joe Minihane, tutaj można poczuć magię świąt.

Oto kilka najpiękniejszych jarmarków w Polsce:

Wrocław

Organizowany co roku na wrocławskim rynku jarmark, zdecydowanie należy do jednych z najpiękniejszych w całej Polce. Charakterystycznym elementem tego jarmarku jest znajdujący się po środku rynku Świąteczny Wiatrak.

Na wrocławskim jarmarku możemy naprawdę poczuć magię świąt, co ważne nie brakuje na nim także atrakcji dla naszych pociech, które mogą udać się w krainę magii w Bajkowym Domku, a także przejechać się na karuzeli prowadzonej przez samego Rudolfa czy np. wziąć udział w licznych warsztatach.

Gdańsk

Odbywający się na Targu Węglowym gdański jarmark, co roku przeciąga setki turystów z Polski i zagranicy. Charakterystycznym elementem gdańskiego targu są Anielski Młyn czy Zaczarowana Kareta, które tworząc magiczny klimat, porywają nas w świat magii!

Magicznym emocjom mogą oddać się także zakochani, dla których przygotowana została Przystań pod Jemiołą, w której zgodnie z tradycją, złożony przez ukochana osobę pocałunek ma przynieść szczęście i miłość. To chyba dobry pomysł, aby odwiedzić Gdańsk!

Kraków

Krakowski jarmark odbywa się na Rynku Głównym w Krakowie. Jest to jeden z najpiękniejszych jarmarków w Europie. Co ważne, na Krakowskich Targach Bożonarodzeniowych możemy dostać naprawdę dobre lokalne produkty. Oprócz skosztowania przysmaków tamtejszego regionu, możemy także zaopatrzyć się w świetnej jakości wyroby wełniane.

Poznań

Kolejnym, jednym z największych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce jest Poznańskie Betlejem. Impreza odbywa się na Placu Wolności i Starym Rynku. Co ciekawe, Poznań oferuje wiele atrakcji. Warto zwrócić uwagę na organizowane co roku "Christmas Silent Disco", na którym możemy bawić się słuchając świątecznej muzyki w słuchawkach.

Co więcej Poznań stawia na aktywność, dlatego podczas jarmarku można zatańczyć świąteczną zumbę, a kiedy się zmęczymy, obejrzeć pokaz rzeźbienia w lodzie.