Killion Munyama to polski ekonomista, wykładowca akademicki oraz poseł Platformy Obywatelskiej. Po raz pierwszy mandat poselski zdobył w 2011 roku. W kolejnych latach uzyskiwał reelekcje.

W wyborach parlamentarnych 2019 także uzyskał miejsce w Sejmie. Munyama zdobył 7764 głosów.

Ostatnio polityk pojawił się w programie "Onet Opinie", gdzie w rozmowie z Bartoszem Węglarczykiem wypowiedział się na temat obecnej sytuacji politycznej oraz odniósł się do pytań o wprowadzenie w Polsce strefy euro.

Zdaniem polityka, temat wprowadzenia waluty euro w naszym kraju ponowanie powinien stać się przedmiotem najważniejszych rozmów politycznych. Poseł zaznaczył, że sam jest gotowy tę dyskusję rozpocząć wśród polityków PO.

Polska musi wrócić do rozmów na temat wprowadzenia u nas waluty euro.

Bartosz Węglarczyk podkreślił, że Killion Munyama patrzy w przyszłość nie tylko z perspektywy polityka, ale także ekonomisty. Dzięki czemu swoje wnioski formułuje na podstawie faktów. Dziennikarz zaznaczył jednak, że nie zawsze decyzje podejmowane przez polityków idą z faktami w parze.

Munyama w odpowiedzi przyznał, że "jest przerażony" myśleniem niektórych ekonomistów uparcie stających przy złotówkach. Jak twierdzi, zmiana waluty przyniosłaby Polsce wiele korzyści.

"Fakty są nieubłagane (...)dla lepszego funkcjonowania naszej gospodarki względem Europy Zachodniej powinniśmy mieć wspólną walutę, czyli euro."

Ekonomista dodał, że nie ma żadnych podstaw do formułowania tez, jakoby to współpraca ekonomiczna z krajami spoza Europy była dla Polski bardziej opłacalna. Munyama ocenił, że to nastawienie na kraje zachodnie, może być dla naszego kraje bardziej owocne.

Przypominamy..."MUSIMY PODNIEŚĆ WIEK EMERYTALNY!" KONIEC ZŁUDZEŃ DOTYCZĄCYCH KONDYCJI POLSKIEGO ZUS-U

Informowaliśmy także: STRAŻAK OCHRZCIŁ DZIECKO I NAGLE STAŁ SIĘ CUD! HISTORIA JAK Z FILMU

Portal "Życie" pisał...PIĘCIOOSOBOWEJ RODZINIE ODEBRANO ŚWIADCZENIE 500+! POWÓD JEST KURIOZALNY