Zarówno Policja, jak i Polski Standard Płatności przestrzegają przed ciągle aktualnymi atakami oszustów, którzy wyłudzają pieniądze przy pomocy płatności Blik. Sprawdź jak się zabezpieczyć.

Na oficjalnej stronie internetowej policji widnieje komunikat:

„Przestępcy przejmują konta w serwisach społecznościowych i próbują przekonać ofiary do przekazania im pieniędzy. Zwykle uzasadniają to nagłą sytuacją. Często proszą o wypłacenie pieniędzy za pomocą polskiego systemu płatności mobilnych BLIK. Ofiara musi podać specjalny kod, a następnie potwierdzić transakcję w swojej aplikacji bankowości mobilnej. W ten sposób sama daje przestępcy pieniądze” – czytamy.

Zobacz także: MIESZKANIA MILIONÓW POLKÓW POD LUPĄ. SPRAWDŹ, CZY CIEBIE TEŻ DOTYCZY TA SPRAWA!

Ofiarą przestępcy możemy paść nie tylko w serwisach społecznościowych. Pamiętajmy, by dokładnie sprawdzać internetowych sprzedawców. Niedawno ofiara jednego z nich padły osoby, chcące zakupić bilety na koncert Dawida Podsiadło i Taco Hemingwaya.

Zobacz także: JUTRO ZACZYNA SIĘ MASOWY STRAJK! CZY DZIECI PÓJDĄ DO SZKOŁY?

Każdy z nas może zostać ofiarą oszusta, który do dokonania przestępstwa może wykorzystać nasz profil w mediach społecznościowych. Popularną metodą jest tak zwana metoda na słupa, czyli zrekrutowaną do pracy, nieświadomą niczego osobę, która wypłacając pieniądze z bankomatu, a następnie wykonującprzelew na poczcie, staje się współwinną przestępstwa.

Źródło: ”Tech.wp.pl”